AUTORIDE

Najškaredšie automobily všetkých čias (4. časť)

Reliant Robin
Zaujímavosti
Publikoval Denis  

Vitaj pri štvrtej časti o najškaredších automobiloch. V dnešnom článku si ako vždy, posvietime na ďalších 5 automobilov, ktoré pekným vzhľadom zrovna nevynikali.

Najškaredšie automobily všetkých čias zoznam častí:

Obsah

1. Chrysler Crossfire

Chrysler Crossfire

Dvojdverové kupé Chrysler Crossfire postavil Daimler a Chrysler na základe platformy Mercedesu-Benz R170 a zdieľa 80% svojich komponentov s prvou generáciou SLK. Asi jediná vec, ktorú Chrysler Crossfire nezdieľa s Mercedesom je jeho vzhľad. Problém nie je s prednou časťou automobilu, ktorá vyzerá dobre, ale skôr zo zadnou, ktorá vyzerá, citujem Jeremyho Clarksona: "Videli ste už niekedy kadiť psa? Pretože zadná časť Chrysleru Crossfire vyzerá presne tak isto". Nebyť tejto hnusnej zadnej časti, ktorá vyzerá ako kadiaci pes, bol by Chrysler Crossfire pekné a možno aj viacej chcené autíčko.

2. Toyota Will

Toyota WiLL

Toyota Will je asi to najstrašnejšie a najškaredšie auto, aké kedy zošlo z výrobnej linky akejkoľvek automobilky. Neviem, kde nechali dizajnéri Toyoty rozum keď navrhovali toto auto. Možno si mysleli že tento "extravagantný" (hnusný) dizajn sa bude ľuďom páčiť a že Toyota Will bude miznúť z výrobnej linky ako teplé rožky. Kombinácia oblých tvarov prednej a zadnej kapoty a ostrých tvarov strechy a bočných dverí je naozaj príšerná.

Rovnako príšerné sú aj akési oblé zárezy na bočných dverách, ale aj kapote automobilu. Oveľa horšie je na tom však zadná časť automobilu, ktorá je zrezaná do písmena V. Jednoducho povedané, toto auto je otrasné a my môžeme byť radi, že Toyotu Will nestretávame na našich cestách a nemusíme sa na túto hrôzu pozerať.

3. Reliant Robin

Reliant Robin

Reliant Robin je malé trojkolesové sklolaminátové autíčko, ktoré vyrábala spoločnosť Reliant Motor Company v Anglicku. Toto trojkolesové autíčko sa vyrábalo už od roku 1973 a jeho produkcia trvala až do roku 2002. Pohľad na Reliant Robin, nie je zrovna príjemný, auto je hnusné, nudné a bez štipky emócie. To, že je toto autíčko hnusné, je vyrobené z laminátu a má len tri kolesa by nebol až taký problém, keby bolo toto auto vhodné na normálnu premávku po cestách a poskytovalo aspoň základnú bezpečnosť pasažierom.

Netuším, nad čím rozmýšľali dizajnéri a konštruktéri automobilu, keď sa rozhodli dať Robinu len jedno prené koleso. Pravdou je, že toto auto nemalo rado zákruty, bolo nestabilné a rado sa prevracalo, na akúkoľvek stranu. Pravdou je, že v tomto otrasnom aute zahynulo mnoho ľudí a to práve kvôli jeho nulovým jazdným vlastnostiam, ktoré boli spôsobené len jedným jediným kolesom vpredu.

4. Suzuki Wagon R

Suzuki Wagon R

Suzuki Wagon R je ďaľším kúskom, za ktorý sa môžu dizajéri Suzuki hanbiť. Tvary, ktoré sa podobajú na krabicu od tých najlacnejších topánok, zrezaná predná časť, maska bez emócie, ale aj zadné svetlomety, ktoré sa nenachádzajú v karosérií ale v nárazníku, robia z tohoto auta doslova hnusnú popolnicu. Myslím si, že pri navrhovaní tohoto auta mali dizajnéri k dispozícii len ceruzku a pravítko, pretože nechápem, ako mohli navrznúť niečo tak otrasné.

5. SsangYong Actyon Sports

Ssangyong Actyon Sports

A máme tu ďalší výkvet od SsangYong pod názvom Actyon Sports. Táto kopa šrotu sa vyrábala v karosárskej verzii Pick-up, pričom si si mohol vybrať verziu s odkrytým alebo s krytým nákladným priestorom a vo verzii SUV. Neviem, ktorá z týchto verzíí je hnusnejšia, no ani jedná nie je pekná. Zvláštna je už predná časť automobilu, no oveľa horšie je na tom zadná časť automobilu, ktorá je príšerná.

Automobily značky SsangYong sú okrem svojho otrasného dizajnu taktiež známe aj svojou nespoľahlivosťou a neodolnosťou. SsangYong je teda majster sveta v prznení dizajnu automobilov a vo výrobe šrotu, ktorý stojí na štyroch kolesách.