AUTORIDE

Najškaredšie automobily všetkých čias (1. časť)

Scion xB RS 1.0
Zaujímavosti
Publikoval Denis   — Aktualizované 

Vitaj pri prvej časti článku, v ktorom sa pozrieme na najškaredšie automobily všetkých čias. Je veľmi ťažké hodnotiť dizajn akéhokoľvek automobilu, pretože každému človeku sa páči niečo iné. Je to jednoducho vec vkusu.

Povedzme si to ale narovinu, niektoré automobily boli tak škaredé, že sa v nich ľudia dokonca hanbili aj voziť. Pozri sa na tie najšialenejšie výplody dizajnérov (automobily sme však nezoradili do žiadneho rebríčku).

Obsah

Najškaredšie automobily všetkých čias zoznam častí:

1. Fiat Multipla

Fiat Multipla 1

Toto auto je svojou škaredosťou tak známe, že ho poznajú aj zástupkyne nežného pohlavia, ktoré rozoznávajú automobily len podľa farby. Tento automobil, ak sa tak vôbec dá nazvať, vyzerá akoby bol malý mestský Hatchback zalisovaný do dodávky.

Obrovské sklá, okrúhle svetlomety rovno pod čelným sklom, interiér, ktorý vyzerá ako návrh mimozemskej lode a mnoho ďaľších dizajnérskych kúskov, zabezpečilo Multiple zaradenie medzi najškaredšie autá na svete. Úplne najväčšou zbytočnosťou na tomto aute sú zámky - kto by už len chcel ukradnúť Fiat Multiplu.

2. Toyota Scion XB

Scion xB RS 1.0

Niekoho z dizajnérskeho týmu Toyoty asi napadlo, že navrhne auto len pomocou pravítka. Výsledkom bola práve Toyota Scion XB. Myslím si, že keby dostal človek do rúk len krabice od topánok, z ktorých by musel navrhnúť automobil, výsledok by bol určite lepší ako výsledok dizajnéra navrhujúceho túto hrôzu. Aj naše staré zhnité karosy majú pôvabnejšie tvary než Toyota Scion XB.

3. Tata Nano

Tata Nano

Ďalší dôkaz o tom, že niektorí dizajnéri trpia duševnými chorobami. Myslím si, že si dizajnéri si nakúpili kinder vajíčka, v ktorých našli malé hračkarské autíčka a podľa nich sa snažili navrhnúť skutočné auto, čo sa im však nepodarilo. Toto vajce na kolesách, nie väčších než majú kolieskové korčule, bolo vyrobené Indickou automobilkou Tata.

Tata Nano je najlacnejšie sériovo vyrábané auto, no miluje oheň, veľmi rado sa zapaľuje počas jazdy, no aj počas toho ako je odparkované na parkovisku. Indická automobilka oznámila, že tieto problémy má na svedomí elektroinštalácia.

4. Pontiac Aztek

Pontiac Aztek

Pontiac Aztek je ďaľším autíčkom, ktoré môžeme zaradiť do hitparády najškaredších automobilov. Okrem toto, že bolo škaredé, malo len jedinú motorizáciu skombinovanú so štvorstupňovou automatickou prevodovkou. O nechcennosti tohoto auta svedčia aj štatistiky.

Počas 8 rokov výroby sa totiž predalo len 120 tisíc Aztekov (na tú dobu je to naozaj málo). Technika ale aj kvalita spracovania bola mizerná no aj napriek tomu bol najväčším problémom práve jeho otrasný vzhľad.

5. Fiat 500L Living

Fiat 500L Living

Dizajnéri Fiatu sa snažili vytvoriť automobil v retro štýle, čo sa im pri Fiate 500 aj podarilo. Fiat 500L však vyzerá otrasne, no nie je n atom najhoršie. Vrchol nevkusu je totiž Fiat 500L Living. Nápad dizajnérov spraviť retro MPV vo verzii kombi sa vymkol spod kontroly a tak vznikla tragédia na kolesách pod označením 500L Living.

Fiatu sa teda nedá uprieť, že je majstvom Európy v prznení a znásilňovaní automobilov. Najskôr Multipla a teraz 500L Living, čoho sa dočkáme nabudúce? Dúfam, že už nič horšie z ich výrobnej linky nevýjde do sveta.

Záver

V nasledujúcom článku si posvietime na ďalšie škaredé káčatka na kolesách.