AUTORIDE

Najškaredšie automobily všetkých čias (3. časť)

Nissan Juke
Zaujímavosti
Publikoval Denis   — Aktualizované 

Vitaj pri tretej časti o najškaredších automobiloch. V dnešnom článku si ako vždy, posvietime na 5 automobilov, ktoré pekným vzhľadom zrovna nevynikali.

Najškaredšie automobily všetkých čias zoznam častí:

Obsah

1. Toyota Prius

Toyota Prius

Toyota Prius nevynikala pekným dizajnom už od začiatku svojej výroby. Prvá generácia bola nudná a bez akejkoľvek emócie. Avšak príchodom druhej generácie sa malo všetko zmeniť. Dizajnéri sa vrhli do práce, no ich výsledok nedopadol tak ako by sa človek očakával.

Dizajnéri prekreslili štvor dverový sedan na päť dverový liftback. Bohužiaľ ani druhá generácia Priusu sa nevyznačovala pekným dizajnom. predná časť je akosi zvláštne zaoblená a zrezaná. Horší pohľad je však na zadnú časť automobilu, kde môžeme vidieť sklo kufrových dverí, ktoré je predelené karosériou. Celé auto teda vyzerá zvláštne, no určite nie pekne. Nie každá automobilka totiž vie spraviť pekný liftback.

2. Renault Megane II

Renault Mégane II

Prvá generácie Renaultu Megane sa dizajnérom zrejme zdala príliš konzervatívna a tak sa rozhodli prekopať celý dizajn starého modelu a vytvoriť úplne nové auto, ktoré s tým starým nemá dizajnovo nič spoločné. Keď sa človek pozerá na auto spredu nevidí nič nezvyčajné, problém však nastane, keď zbadáš zadnú časť automobilu.

Práve kvôli tomuto nezvyčajnému a divnému tvaru zadnej časti automobilu bol batožinový priestor tohoto autíčka oproti konkurencii podpriemerný. Dizajnérom teda ich nápad nevyšiel a tvarovanie zadnej časti bolo nielen nepraktické ale aj odporné.

3. Suzuki X-90

Suzuki x-90

Dizajnérov Suzuki jedného dňa napadlo, že vytvoria akúsi kombináciu dvojdverového coupe a cabrioletu, ktoré bude stavané na off road. Výsledkom bol však odporný automobil, ktorý vyzera akoby prešiel reťazovou haváriou pred tým ako zošiel z výrobnej linky.

Keď sa však akokoľvek pozriem na toto auto, stále nedokážem pochopiť, na čo potrebuje spojler. Celý tento automobil je len neskutočne odporný nezmysel a ja osobne dúfam, že sa dizajnéri žiadnej automobilky nepokúsia o nič podobné.

4. BMW i3

BMW i3

Táto zmes nepochopiteľných tvarov je asi najškaredšie auto, aké kedy BMW vyrobilo. Netuším, čo je na tomto aute najhoršie - či je to zvláštny tvar dverí, okien, predná maska, nárazníky, jednoducho celý automobil vyzerá hrozne. Aj keď maska a predné svetlomety nesú črty ostatných modelov BMW, toto auto mi pripomína skôr Citroen Cactus. Nebyť znaku BMW na kapote, nikdy by som neveril, že toto autíčko skutočne zošlo z výrobnej linky BMW.

5. Nissan Juke

Nissan Juke

Táto zmes čudných tvarov a dvojitých svetlometov, ktoré pripomínajú Fiat Multiplu, je ďaľším výkvetom Japonského "dizajnu". Netuším, odkiaľ čerpali Japonskí dizajnéri inšpiráciu, no vytvorili niečo príšerné.

Nie každá automobilka vie zvládnuť kombináciu ostrých a oblých tvarov, no dizajnéri sa mohli aspoň poučiť z toho, aký ohlas majú u ľudí dvojité svetlomety, pretože celý tento automobil vyzerá ako Japonská verzia Fiatu Multipla. Nissan vie robiť naozaj krásne športové automobily, no v tých osobných pred konkurenciou naozaj zaostáva.

V ďalšom članku si opäť posvietime na päť autíčok, ktoré svojím dizajnom nevynikali.