AUTORIDE

Najškaredšie automobily všetkých čias (2. časť)

Nissan Micra facelift
Zaujímavosti
Publikoval Denis   — Aktualizované 

Vitaj pri druhej časti članku v ktorom sa opäť pozrieme na tie najškaredšie automobily. Takže poďme na to.

Najškaredšie automobily všetkých čias zoznam častí:

Obsah

1. Škoda Fabia Sedan

Škoda Fabia Sedan

Tento výstrelok dizajnérov Škody je asi najškaredší automobil, aký kedy vzišiel z výrobnej linky tejto automobilky. Možno si dizajnéri mysleli, že by bolo fajn prerobiť malý hatchback na sedan a poskytnúť tak zákazníkom väčší objem kufra, no mýlili sa.

Zákazník, ktorý túžil po Fabii s veľkým kufrom, mal predsa na výber Fabiu vo verzii Kombi, takže verzia sedanu bola úplne zbytočná. Okrem toho bola aj extrémne škaredá a nikto o ňu nejavil veľký záujem. Pokiaľ uvidíš Fabiu sedan, najlepšie urobíš, ak si zakryješ oči, aby si sa nemusel pozerať na niečo tak strašne odporné.

2. Renault Vel Satis

Renault Vel Satis

Model Vel Satis sa mal stať vlajkovou loďou znnačky Renault. Toto auto sa malo odlišovať od konkurenčných vozidiel vyššej triedy najmä svojím dizajnom. Avšak hrozný dizajn tohoto auta spôsobil, že nemohlo konkurovať ostatným automobilom vyššej triedy tak, ako to spočiatku plánovali.

Okrem odporného vzhľadu nehrala do karát Renaultu Vel Satis ani jeho fatálna nespoľahlivosť. Renaultu to však nestačilo a toto auto vyrábal od roku 2002 až do roku 2009, teda celých 7 rokov s nádejou, že jeho odporné a nespoľahlivé auto prerazí.

3. SsangYong Rodius

Ssangyong Rodius

Túto estetickú katastrofu na kolesách navrhol Angličan Ken Greenley. Netuším čo tomuto dizajnérovi behalo po rozume keď navrhoval toto auto, no vyzerá to tak, že sa snažil navrhnúť úplne iný typ auta a na poslednú chvíľu mu nadriadený prikázal navrhnúť Minivan. Vďaka bohu za to, že na našich cestách stretneš tento podivný výjav na kolesách len veľmi zriedkavo.

4. Ford Fusion

Ford Fusion

Dizajn tejto beztvarnej krabice na kolesách je naozaj na zaplakanie. Na tomto aute nedokážem nájsť jediný dizajnérsky prvok, ktorý by sa mi páčil. Viac charizmatické sú aj staré Škody 120, ktoré boli vyrábané ešte za čias socializmu. Toto ato by som ohodnotil iba jedným slovom, a to je strašné. Pokiaľ však hľadáš pojazdnú krabicu bez akejkoľvek emócie, tak je ním práve Ford Fusion.

5. Nissan Micra ale aj Micra C+C

Nissan Micra facelift

Poriadny Japonec by mal vyzerať úplne inak, nedokážem pochopiť ako mohol Nissan, ktorý vyrobil autíčko ako napríklad Skyline, vytvoriť takúto hrôzu. Moje počudovanie však skončilo ihneď potom, ako som si spomenul ostatné výplody Nissanu ako sú napríklad Primera, Juke, Almera, Tino, Cube a tak podobne.

Nissan vie robiť naozaj dobré a krásne športové autá, no v kategórií osobných automobilov oproti konkurencii zaostáva. Našťastie po našich cestách nejazí veľa majiteľov Nissanov Micra a my sa na ne teda nemusíme tak často pozerať.

Záver

V nasledujúcej časti sa opäť pozrieme na ďalších 5 autíčiek, ktoré by sa dali zaradiť do kategórie najškaredších automobilov.