AUTORIDE

Shelby Baja Raptor je hardcore mašina pre ozajstných off-road fajnšmekrov

Shelby Baja
Novinky
Publikoval Denis  

Ak si považoval F-150 Raptor vylepšený Texaskou firmou Hennessey za ozajstnú beštiu, hoci aj my sme si to mysleli, Shelby American práve predviedli niečo, čo by si spomínaný robustný truck F-150 dalo na raňajky. Reč je o Shelby Baja Raptor, ktorý sa môže bez akýchkoľvek výčitiek zaradiť medzi tie najlepšie off-road stroje súčasnosti.

Shelby Baja Raptor má síce pod kapotou motor Ecoboost, respektíve vidlicový šesťvalec (V6) o objeme 3.5 litra, preplňovaný dvojicou turbodúchadiel, no vďaka vylepšenému saniu a hliníkovému intercooleru, dosahuje nadpriemerný výkon - až 525 konských síl a krútiaci moment 827Nm.

Tlmiče Fox Racing, ktoré sa nachádzali na nevylepšenej verzii tohto trucku, boli nahradené špeciálne vyvinutými, ručne nastaviteľnými trojpalcovými coilovermi. Exteriér je taktiež vybavený dvojitým prívodným ventilom, dvoma ložiskovými dielmi a oceľovými nárazníkmi ako aj vpredu, tak aj vzadu. Automobil taktiež dostal do výbavy LED osvetlenie, s ktorým by si rozsvietil aj ihrisko. Pneumatiky BF Goodrich K02 o veľkosti 35 palcov boli nahradené tvrdšími pneumatikami BF Goodrich KM2.

V interiéri sa toho oproti štandardnej verzii síce príliš nezmenilo - modernizovaná koža a množstvo prvkov z karbónových vlákien, spolu s jedinečnými podlahovými rohožmi zostávajú nezmenené. Shelby odhaduje cenovku tohto automobilu na zhruba 110 000 eur, no môže sa líšiť v závislosti od výbavy. Patríš aj ty k nadšencom truckov a off-roadu?