Hennessey dá novému Fordu F-150 Raptor 605 konských síl

Ford F150 Raptor V8
Novinky
Publikoval Denis

Tento nový robustný pick-up, ktorý je známy pod menom Ford F-150 Raptor, má v štandardnej verzii 450 konských síl, teda viac než dosť na to, aby si s ním mohol blázniť na horách a preskakovať prekážky. Niektorým náročným (najmä Americkým) zákazníkom sa však toto číslo zdalo malé, a preto sa obrátili na firmu Hennessey Performance, ktorá sa venuje tuningu a úprave športových áut z mechanického hľadiska. Okrem mnohých zvučných mien ako je Bentley, Ferrari, Dodge či McLaren vylepšujú aj Ford Raptor a Jeep Cherokee.

Hennessey teda ohlásilo nový upgrade pre Raptor pod názvom VelociRaptor, ktorý nabúši tento truck V6-tkou s objemom 3,5 litra a výkonom úctyhodných 605 koníkov. Vďaka tomuto vylepšeniu dá Raptor stovku o 0,8 sekúnd rýchlejšie ako jeho štandardný súrodenec, teda za 4,2 sekundy, čo je naozaj šialené zrýchlenie pre tak robustný pick-up.

Upgrade VelociRaptor zahŕňa nové turbodúchadlá, ktoré zvýšia plniaci tlak, okrem toho bude vylepšený aj medzichladič. Hennessey taktiež nahodilo duálny výfuk z nerezovej ocele a modifikovalo systém motora, aby bol plne prispôsobený na všetky vylepšenia. Za tento upgrade si záujemcovia priplatia zhruba 20 000 eur, pričom dostanú záruku na tri roky alebo 50 000 kilometrov. Zaujímavé je, že Hennessey na svojich stránkach ponúka upgrade Raptora až na 700 koní, no myslím si, že ak nechceš niekde nelegálne ťažiť drevo a vláčiť ho s týmto namakaným truckom, VelociRaptor so 605 koňmi ti bohato stačí.

Motor a výkon sme teda vylepšili, no Hennessey nám ponúka ešte niečo navyše. Ide o takzvaný off-road balíček, ktorý do našej výbavy pridá predný a zadný nárazník, LED-ky naviac a nosič na strechu auta pre dodatočnú batožinu. Tento balíček je už pre ozajstných fajnšmekerov, pretože cena zaň predstavuje zhruba 11 000 eur.

Upgradnutý Ford F-150 Raptor teda ponúkne skutočne šialenú jazdu pre všetkých off-road nadšencov, veľká škoda, že niečoho takého sa tu len ťažko dočkáme. Aj keď pri tom šialenom výkone a robustnej karosérii je to možno aj dobre.