AUTORIDE

GMC poodhalilo retro koncept Desert Fox Truck. Na púšti je očividne ako doma

Video
Publikoval Denis  

Po celkom štyridsiatich rokoch od príchodu originálneho GMC Desert Fox pickupu a Jimmy Desert Fox SUV-čka, sa známa automobilka rozhodla uctiť si tieto modely novým konceptom, ktorý nesie názov Desert Fox Middle East truck. Ide o koncept, ktorý bude postavený na rovnakom základe, ako napríklad Ford F-150 Raptor, Ram 1500 Rebel či Toyota Tundra TRD Pro. Desert Fox truck sa však môže pochváliť najmä skvelým retro štýlom, ktorý ocenia najmä starší vodiči.

O retro štýle tohto nového modelu sa dozvedáš už podľa karosérie, ktorá nesie farby originálnych modelov Desert Fox. Farebná schéma je na dnešnú dobu rovnako gýčová ako svetielkujúca disko guľa, no presne o to GMC pri návrhu konceptu išlo. Navyše, to, čo na prvý pohľad vyzerá ako auto z minulosti, ukrýva pod kapotou technológiu budúcnosti. Vidlicový osemvalec o objeme 5.3 litra dodáva autu výkon až 355 konských síl, čo je naozaj slušné.

Postavené na robustných pneumatikách určených na púštny terén, s párom LED svetiel a súpravou predných a zadných nárazníkov, sa Desert Fox zdá byť ideálnym kandidátom na poriadku off-road zábavku na v púštnom teréne. Čerešničkou na torte je športový výfuk, ktorý okrem iného zlepšuje zvukový prejav.