Twin turbo pre Lexus IS a vidlicový šesťvalec o objeme 3.5 litra

Lexus IS
Novinky
Publikoval Denis

Zdá sa, že Lexus IS novej generácie bude v športovej verzii poháňaný 3,5-litrovým motorom V6 twin turbo. Rovnakým ako vlajková limuzína Lexus LS 500. Informáciu priniesol austrálsky motoristický portál Driving Enthusiast.

Odborníci z motoristickej brandže predpokladajú, že novú generáciu Lexusu možno očakávať v priebehu najbližších dvoch rokov. IS štvrtej generácie bude vybudovaný na platforme GA-L s pohonom zadných kolies, ktorá poslúžila ako základ pre športové kupé LC a piatu generáciu limuzíny Lexus LS. O tom podľa nich niet pochýb.

IS bol prvým modelom značky Lexus dostupným v športovej verzii F s päťlitrovým motorom V8 s výkonom viac ako 400 koní. Neskôr konštruktéri použili taký istý, len o čosi výkonnejší motor v modeloch Lexus RC F, GS F a LC 500, zatiaľ čo IS F vyňali z ponuky. Na trhu ostala iba verzia IS 300 s 2-litrovým turbomotorom s výkonom 245 k, ktorý poháňal kolesá zadnej nápravy pomocou automatickej 8-stupňovej prevodovky, a IS 300h s hybridnou jednotkou s celkovým výkonom 223 koní.

Podľa austrálskeho portálu nový Lexus IS 400, poháňaný motorom V6 s dvomi turbodúchadlami V35A-FTS , nebude plnou náhradou za niekdajšie športové IS F, ale skôr novou verziou F Sport s vysokým výkonom. Môžeme očakávať, že auto bude mať kolesá s väčším priemerom, posilnené brzdy, športové odpruženie, tuning karosérie a športovejší dizajn.

Motor V35A-FTS má výkon 310 kW (422 k) pri 6000 ot. / min., maximálny krútiaci moment 600 Nm je k dispozícii v rozmedzí 1600-4800/minútu. Pri modeloch LC 500 a LS s motorom spolupracuje desaťstupňová automatická prevodovka - zatiaľ nie je známe, či sa dostane aj do menšieho IS, alebo ju nahradí osemstupňová prevodovka.

Práce na vývoji novej generácie IS sa začali v roku 2015 ako projekt 400A a výsledok by mali predstaviť v roku 2020.