AUTORIDE

Tento trailer na film o živote Brucea McLarena ti spôsobí zimomriavky

Video
Publikoval Denis  

Aj pokiaľ nie si zanieteným fanúšikom autíčiek a motorov, značku McLaren určite poznáš. Nejde len o popredného výrobcu nadupaných áut, ktoré neustále predvádzajú svoju kvalitu na najvyšších súťažiach ako je F1, ide o ikonu. Ikonu, za ktorou stojí veľký príbeh.

Možno ti niečo hovorí meno Bruce McLaren, ktorý sa žiaľ dožil iba 32 rokov, no aj napriek svojmu krátkemu a veľmi rýchlemu životu sa stal legendou motošportu. A čo viac, jeho meno, McLaren, žije ďalej nielen ako značka vozidiel, ale aj v prípade mena tímu F1.

Nový dokument s názvom "McLaren" sa rozhodol poodhaliť viac zo života tejto legendy, ktorú mnohí vôbec nepoznajú. Universal Pictures nám priniesol trailer, pričom oznámil, že film sa objaví na plátne v závere tohto roku. Režírovať by ho mal Roger Donaldson a spomedzi hostí spomeniem najmä zvučné mená ako Chris Amon, Emerson Fittipaldi, Mario Andretti, Jackie Stewart a ďalší.

Vráťme sa však k samotnému Bruceovi McLarenovi. Ako závodný jazdec dosiahol mnoho významných úspechov, jeho víťazstvo v Monaku na Grand Prix či úspech na Le Mans, no čo viac, okrem toho bol dôležitým konštruktérom vozidiel. Nielen, že urobil svojmu tímu ohromnú reklamu v F1, na Can-Am (Canadian American Challenge Cup) ukázal, že je spolu so svojím tímovým kolegom Dennym Hulmeom prakticky neporaziteľný.

Je to obrovská škoda, no Bruce McLaren v roku 1970 v Goodwoode zomrel počas testovania jedného zo svojich vozidiel. Napriek tomu sa tím McLaren nepoložil, práve naopak. Svoju dominantnosť neustále predvádza na najlepších motoristických súťažiach a vyrába vozidlá, na ktoré môže byť naozaj pyšný.

Ak si skutočný autíčkár, tento trailer ťa nenechá chladným: