AUTORIDE

Tesla potrebuje ďalšie peniaze. Za minútu minie takmer 7000 eur

Tesla Roadster
Novinky
Publikoval Denis  

Tesla za posledných 12 mesiacov utratila už 3.5 miliardy eur, pričom v prepočte na minútu utráca takmer 7000 eur, zatiaľ čo výroba Modelu 3 stagnuje. Podľa agentúry Bloomberg Tesla vyčerpá svoje rezervy 6. augusta 2018, teda za predpokladu, že potrebné zdroje nezíska a nedoplní tak svoje rezervy.

Všetky tieto dáta iba zvyšujú pochybnosti a zároveň nahrávajú kritikom spoločnosti, keďže Tesla má seriózne problémy s výrobou Modelu 3 a naplánované štvrťročné výsledky vyzerajú katastrofálne. Prednedávnom však došlo k predstaveniu ďalších modelov, ku ktorým patrí aj nadupaný a extrémne rýchly Tesla Roadster.

Zaujímavosťou je, že trhová hodnota dlhodobo fungujúcich spoločností ako je Ford (40.5 milliárd eur) či Chrysler (23.5 miliárd eur) je podstatne nižšia ako hodnota spoločnosti Tesla, ktorá aktuálne činí 44.6 miliárd eur.

To, či sa Elonovi Muskovi a jeho spoločnosti podarí vyhotoviť dostatok modelov, ktoré by vygenerovali potrebný kapitál, je zatiaľ otázne, no podľa analytika, Morgan Stanley, bude Tesla potrebovať najmenej 1.7 miliardy eur do polovice roku 2018, keďže okrem výrobných nákladov bude musieť uvoľniť prostriedky aj na uvedenie produktu na trh. Tým by sa mohlo utrácanie doslova utrhnúť z reťaze a hoci dopyt po automobiloch značky Tesla je veľký, bez dostatočnej ponuky a vyrobených modelov bude mať Tesla bez kapitálu veľký problém.