AUTORIDE

Nový Roadster od Tesly sa stane autom s najlepším zrýchlením na svete!

Tesla Roadster
Novinky
Publikoval Denis  

O elektromobiloch značky Tesla je známe, že sú poriadne rýchle a ich zrýchlenie prekonáva takmer všetky klasické motory. Je to najmä z toho dôvodu, že pri elektromobiloch je všetok krútiaci moment dostupný už od začiatku, čo pri zrýchlení hrá obrovskú rolu. Akoby to však nestačilo, Elon Musk oznámil, že Tesla sa pustí do výroby nového Roadsteru, ktorý má v zrýchlení poraziť všetky sériovo vyrábané autá na svete!

O akom čísle sa tu bavíme? Elon Musk sa ním pochválil na Twitteri:

0 to 100 km/h in 1.9 sec pic.twitter.com/xTOTDGuwQj

— Elon Musk (@elonmusk) 17 November 2017

Zrýchlenie z 0 na 100 km/h už za 1.9 sekundy znie naozaj šialene, no nie nereálne. Na 160 km/h by sa auto malo dostať za 4.2 sekundy a na 400 km/h už za 8.9 sekundy. Len pre porovnanie, v súčasnosti najrýchlejšie auto na svete, Koenigsegg Agera RS, zvládne zrýchlenie z 0 na 400 km/h za 26.88 sekúnd. Maximálna rýchlosť Roadsteru od Tesly by mala dosiahnuť niečo málo cez 400 km/h, čo znamená, že na svoju maximálnu rýchlosť sa dostane peknelne rýchlo!

Cenovka začína na viac ako 180 000 eur, pričom záujemcovia dostanú do výbavy 200 kWh batériu, ktorá má zaručiť dojazd až 992 km! Ten však pri bláznivej jazde pôjde rapídne dole, rovnako tak, ako šialene stúpa spotreba auta so spaľovacím motorom pri rýchlosti 400 km/h.

Aby takúto ohromnú rýchlosť, respektíve zrýchlenie, udržali pod kontrolou, Roadster od Tesly bude vybavený aktívnym zadným spojlerom a agresívnym difúzorom, ktorý bude vyrobený z karbónových vlákien. Štandardom sú LED svetlomety, odnímateľná strecha a futuristický volant.

Nad Teslou sa však pomaly zaťahujú mračná, keďže už nie je jediným priekopníkom v oblasti elektromobilov. O rapídny progress sa pokúšajú aj ostatné automobilky a nejde len o celý Volkswagen koncern, ale aj McLaren či spoločnosť Rimac.