Stratili ste kľúče od auta? Máme pre vás riešenie

Kľúče od auta
Zaujímavosti
Publikoval Martin

Možno sa to už stalo aj vám. Ste na dovolenke s rodinou a zrazu stratíte kľúče od auta alebo ho stratíte len tak, počas obyčajného dňa. Nie sú to len veľké starosti, ale aj finančné náklady. Ak máte náhradný kľúč a niekto vám ho môže doručiť, vec je vyriešená. Treba však dať pozor, aby sa nestratil aj ten, pretože vtedy začnú ozajstné problémy. Prečítajte si pár tipov, ako takúto nepríjemnosť vyriešite.

Autopapuča ako pomocník

Obsah

Ak ste sa dostali do takejto nepríjemnej situácie, musíte konať. V prvom rade je dôležité zabezpečiť vozidlo. Možno sa nachádzate ďaleko od domova. Zavolajte na políciu a vyžiadajte si tzv. papuču. Väčšinou nie je nikomu osožná, ale v tomto prípade áno. Keď ste si ju našli v minulosti na kolese, nebolo to nič príjemné. Teraz bude vaším pomocníkom.

Auto už máte v bezpečí, môžete pokračovať ďalej. Nasleduje telefonát do autoservisu. Všetko závisí aj od typu vášho auta. Jednoduchou formou sú klasické kľúče. Rozšírené sú však aj rôzne čipy alebo štartovacie karty. Autá mávajú kartičky s kódom kľúčika, ale aj tie sa môžu stratiť. Potom prichádza na rad VIN kód.

Vedeli ste, že…

… hodinky Apple Watch fungujú ako náhrada za klasické kľúče do auta?

Náhradný kľúč je istota

Dostať sa do autoservisu je síce úľava, ale nemusí to skončiť dobre. Vozidlo môže mať iný zámok. Vyrobenie kľúča podľa VIN nemusí pasovať. Vtedy ho treba vyrobiť podľa zámku. Ďalšou možnosťou je vymeniť zámky. Výroba kľúča nie je však lacnou záležitosťou. Čo musíte zaplatiť? Samotný kľúč, diaľkové ovládanie, programovanie a prácu servisu.

Možno ste na tom lepšie. Stratili ste kľúč, ale máte náhradný. V takom prípade nemusíte meniť zámky. Dáte si vyrobiť nový, ktorý sa naprogramuje. Stratený kľúč sa vymaže z pamäte auta. Ak by ho aj niekto našiel, auto ním nenaštartuje.

Kľúče od auta

/>

>Stratili ste kľúč, čo teraz?

>Sú firmy, ktoré pomôžu pri týchto problémoch. Sľubujú, že nemusíte vymieňať zámky ani elektronické komponenty. Kľúč od auta nie je veru jednoduchý kus kovu. Nevyrobíte ho tak ľahko v garáži. Všetko ovláda elektronika. Ak ho stratíte, náhrada musí byť vyrobená podľa pravidiel. Pozrite si ich:

>

 • >kľúč sa dá zohnať výhradne u zmluvného predajcu

 • >následne musí byť nakódovaný a zaregistrovaný

 • >kľúč si môže objednať len jeho majiteľ

 • >zásah servisu je zaprotokolovaný

 • >zhotovenie nového kľúča trvá približne týždeň, ale aj menej

 • >cena závisí od typu auta.

 • src="https://autoride.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/assets/92b23a00-d5d2-11eb-b2e8-63cb40dc79d5/850px.jpg" alt="pexels-elijah-o’donnell-2409681.jpg" title="pexels-elijah-o’donnell-2409681.jpg" uuid="4affec71-de06-4c86-ba42-4d277eaa1124" author="" attribution="" license="" source="">/>

  " source="">/>

  >>Kľúč v aplikácii

  >>Myslíte, že je to hudba budúcnosti? Veru nie. Takýto digitálny kľúč je uložený v aplikácii inteligentného telefónu, ktorý môžete nájsť aj v ponuke Nay. Funkcia Perfectly Keyless nahrádza kľúč analógový, takže klasické kľúče sa stanú minulosťou. Nie je možné ich stratiť ani ukradnúť. Nemusíte ho ani hľadať. Je prístupný kedykoľvek a kdekoľvek. Môže poskytnúť väčšie pohodlie a flexibilitu.