AUTORIDE

Apple Watch ako kľúče do auta

Smart hodinky
Zaujímavosti
Publikoval Martin  

Využívajte svoje Apple Watch na 100 %. Spárujte ich so svojím iPhonom a používajte ich ako kľúče od auta. Verte nám, ľudia sa budú obzerať. Zároveň si tak ušetríte nekonečné hľadanie a vyhnete sa riziku, že kľúče stratíte. Vyťažte z moderných technológií maximum. Sú tu predsa na to, aby vám uľahčovali život.

Kompatibilita auta

Obsah

Ako prvý krok si musíte overiť, či je vaše auto kompatibilné s aplikáciou Wallet. Bez nej si totiž z hodiniek kľúč nespravíte. Ak si nie ste istý, či vaše auto je alebo nie je kompatibilné, kontaktujte výrobcu alebo predajcu áut.

Aplikácia Wallet

Ak chcete kľúč od vášho auta premiestniť do Apple aplikácie Wallet, musíte postupovať podľa týchto krokov:

  • otvorte aplikáciu výrobcu áut a podľa pokynov nastavte kľúč

  • nechajte sa aplikáciou presmerovať do Wallet a stlačte tlačidlo „Pokračovať”

  • postupujte podľa pokynov na obrazovke a spárujte iPhone s kľúčom od auta

  • klepnite na „Hotovo”

E-mail od výrobcu

Celý proces nahadzovania kľúča do Wallet sa dá ešte zjednodušiť. V momente, keď pridáte svoje auto do účtu, ktoré vám poskytol jeho výrobca, obdržíte e-mail s aktívnym odkazom. Kliknite naň a v aplikácii Wallet dokončite kroky 3, 4 a 5.

Spárujte Apple Watch s iPhone

V prvom rade sa uistite, že je váš iPhone spárovaný s hodinkami Apple Watch. Ak už spárovaný je, otvorte aplikáciu Watch. V tabe Moje hodinky scrollujte až na možnosť Wallet a Apple Pay. Kľúč od auta do hodiniek Apple Watch dostanete klepnutím na možnosť „Pridať” vedľa karty kľúča.

VEDELI STE, ŽE: ak zresetujete svoj iPhone, kľúče od auta budete musieť do appky Wallet nahodiť znovu?

Odomknutie auta pomocou Apple Watch

Ak ste sa už tešili, že svoje auto otvoríte zo vzdialenosti niekoľkých desiatok metrov, musíme vás sklamať. Na toto Apple Watch naozaj neslúži. Ak chcete auto odomknúť, musíte ich priložiť do blízkosti kľučky dverí.

Naštartovanie auta cez Apple Watch

Na to, aby ste mohli auto naštartovať, musí byť kompatibilné s vaším iPhonom. Čo to znamená? Musíte mať v aute čítačku kľúča. Podržte v jej blízkosti Apple Watch a stlačte tlačidlo na naštartovanie auta.

Expresný režim

Expresný režim je po začlenení kľúča do aplikácie Wallet spustený automaticky. Umožňuje vám odomknúť auto bez toho, aby ste sa museli zakaždým autentifikovať. Ak je expresný režim deaktivovaný, bude od vás aplikácia požadovať autentifikáciu prostredníctvom Face ID či Touch ID.

Na hodinkách spustíte odomykanie auta tým, že dvakrát stlačíte bočné tlačidlo na zobrazenie kariet a priložíte ich ku kľučke dverí.

Zdieľajte kľúče od auta so svojou rodinou alebo priateľmi

Tak ako fyzické kľúče, aj virtuálne kľúče od auta môžete požičiavať rodine alebo priateľom. Podmienkou je, aby osoba, ktorej chcete kľúče prostredníctvom iMessage poslať, mala kompatibilný iPhone a bola prihlásená pomocou Apple ID. Taktiež musí mať zapnutý kód.

Kde kúpiť Apple Watch

Páči sa vám spôsob fungovania s Apple Watch? Nájsť ich v obchodoch vôbec nie je problém. Jedným zo známych obchodov, kde ich nájdete, je Nay, kde často bývajú v akcii. Cenu si môžete ľahko overiť aj vďaka ich letákom. Vyhľadať si ich však môžete aj na internete a ceny si porovnáte za pár minút u rôznych predajcov. Nezabudnite, že vždy je lepšie kupovať nové hodinky od renomovaných predajcov, ako použité od neznámych osôb, či e-shopov. Výhodou je jednoduchší proces v prípade reklamácie a taktiež máte istotu, že si kupujete originál.

Okrem otvárania auta, či garážovej brány dokážu monitorovať funkcie, o ktorých sa vám ani nesnívalo. Napríklad najnovší model dokáže odmerať aj hladinu kyslíku v krvi.