Apple Watch ako kľúče do auta

Smart hodinky
Zaujímavosti
Publikoval Martin

Využívajte svoje Apple Watch na 100 %. Spárujte ich so svojím iPhonom a používajte ich ako kľúče od auta. Verte nám, ľudia sa budú obzerať. Zároveň si tak ušetríte nekonečné hľadanie a vyhnete sa riziku, že kľúče stratíte. Vyťažte z moderných technológií maximum. Sú tu predsa na to, aby vám uľahčovali život.

Kompatibilita auta

Obsah

Ako prvý krok si musíte overiť, či je vaše auto kompatibilné s aplikáciou Wallet. Bez nej si totiž z hodiniek kľúč nespravíte. Ak si nie ste istý, či vaše auto je alebo nie je kompatibilné, kontaktujte výrobcu alebo predajcu áut.

Aplikácia Wallet

Ak chcete kľúč od vášho auta premiestniť do Apple aplikácie Wallet, musíte postupovať podľa týchto krokov:

  • otvorte aplikáciu výrobcu áut a podľa pokynov nastavte kľúč

  • nechajte sa aplikáciou presmerovať do Wallet a stlačte tlačidlo „Pokračovať”

  • postupujte podľa pokynov na obrazovke a spárujte iPhone s kľúčom od auta

  • klepnite na „Hotovo”

E-mail od výrobcu

Celý proces nahadzovania kľúča do Wallet sa dá ešte zjednodušiť. V momente, keď pridáte svoje auto do účtu, ktoré vám poskytol jeho výrobca, obdržíte e-mail s aktívnym odkazom. Kliknite naň a v aplikácii Wallet dokončite kroky 3, 4 a 5.

Spárujte Apple Watch s iPhone

V prvom rade sa uistite, že je váš iPhone spárovaný s hodinkami Apple Watch. Ak už spárovaný je, otvorte aplikáciu Watch. V tabe Moje hodinky scrollujte až na možnosť Wallet a Apple Pay. Kľúč od auta do hodiniek Apple Watch dostanete klepnutím na možnosť „Pridať” vedľa karty kľúča.

VEDELI STE, ŽE: ak zresetujete svoj iPhone, kľúče od auta budete musieť do appky Wallet nahodiť znovu?

Odomknutie auta pomocou Apple Watch

Ak ste sa už tešili, že svoje auto otvoríte zo vzdialenosti niekoľkých desiatok metrov, musíme vás sklamať. Na toto Apple Watch naozaj neslúži. Ak chcete auto odomknúť, musíte ich priložiť do blízkosti kľučky dverí.

Kľúče od auta

>Naštartovanie auta cez Apple Watch

>Na to, aby ste mohli auto naštartovať, musí byť kompatibilné s vaším iPhonom. Čo to znamená? Musíte mať v aute čítačku kľúča. Podržte v jej blízkosti Apple Watch a stlačte tlačidlo na naštartovanie auta.

>Expresný režim

>Expresný režim je po začlenení kľúča do aplikácie Wallet spustený automaticky. Umožňuje vám odomknúť auto bez toho, aby ste sa museli zakaždým autentifikovať. Ak je expresný režim deaktivovaný, bude od vás aplikácia požadovať autentifikáciu prostredníctvom Face ID či Touch ID.

>Na hodinkách spustíte odomykanie auta tým, že dvakrát stlačíte bočné tlačidlo na zobrazenie kariet a priložíte ich ku kľučke dverí.

.

>>Zdieľajte kľúče od auta so svojou rodinou alebo priateľmi

>>Tak ako fyzické kľúče, aj virtuálne kľúče od auta môžete požičiavať rodine alebo priateľom. Podmienkou je, aby osoba, ktorej chcete kľúče prostredníctvom iMessage poslať, mala kompatibilný iPhone a bola prihlásená pomocou Apple ID. Taktiež musí mať zapnutý kód.

>>Kde kúpiť Apple Watch