STILL posúva udržateľnosť v intralogistike na vyšší level. Vozíky budú plne recyklovateľné

STILL posúva udržateľnosť v intralogistike na vyšší level. Vozíky budú plne recyklovateľné
Novinky
Tlačová správa
Publikované

STILL neustále prináša inovácie, ktoré podporujú nielen pokrok v intralogistike, ale aj v oblasti udržateľnosti. Už viac ako 100 rokov je táto tradičná nemecká značka spätá s filozofiou udržateľného a zodpovedného správania.

Prináša špičkové technológie svojim zákazníkom a zároveň ich inšpiruje k podobnému zmýšľaniu. 

V spoločnosti STILL neustále pracujú na inovatívnych technológiách, ktoré umožňujú vyrábať vysoko výkonné vozíky a zároveň chrániť životné prostredie. „Nie je to pre nás len aktuálna alebo moderná téma, my preberáme zodpovednosť za naše životné prostredie, pre nás všetkých aj pre budúce generácie. Sme presvedčení, že pokrok v oblasti nových technológií je nevyhnutný na dosiahnutie udržateľného pozitívneho vplyvu na životné prostredie. Zameriavame sa na riešenia, ktoré šetria náklady a energiu,“ hovorí Marian Fábry, Head of Sales & Service STILL Slovensko.

Špičkové riešenia už nestačia

Špičkové riešenia v intralogistike a v manipulačnej technike už nie sú všetkým, ako sme boli zvyknutí ešte pred pár rokmi. Spoločnosť STILL stavila na nový koncept, ktorým sú „cielené“ riešenia. „Zjednodušene povedané, začali sme na trh prinášať ako prví produkty a systémy, ktoré umožňujú skvelé riešenie bez väčších komplikácií. Súvisí to aj s našim nastavením cirkularity, ktorú sme taktiež pred pár rokmi v STILL posunuli na ďalší level a od vlaňajška dokonca recyklujeme Li-Ion batérie od našich zákazníkov,“ približuje Marian Fábry, Head of Sales & Service STILL Slovensko.

Cielené riešenia vyzerajú v praxi tak, že STILL rozšíril svoju ponuku o líniu vozíkov, ktoré sú výkonné, precízne a absolútne spoľahlivé, no neobsahujú úplne všetky moderné inovácie. Dôvod? Ak je majiteľ vozíka alebo operátor skôr typ, ktorý preferuje jednoduchšie riešenia, je preňho úplne postačujúca technika z radu Classic Line.

V prípade vysokozdvižných vozíkov to znamená vozík bez nadstavbových doplnkových funkcií – model základnej úrovne, ktorý sa vyrába vo väčších množstvách a je ľahko dostupný, ale v žiadnom prípade nemá nižšiu kvalitu, bezpečnosť či výkonnosť. Žiadne prehnané riešenia, len také, s ktorými bude zákazník spokojný. 

Aj týmto spôsobom sa STILL snaží dosiahnuť udržateľný rast. Potenciálni zákazníci dostanú produkt, ktorý potrebujú na zabezpečenie svojho obchodného úspechu. Riešenia sú presne podľa predstáv zákazníka, pričom sú maximálne udržateľné. Samozrejmosťou je výrazné zníženie emisií CO2 a inteligentné systémy na úsporu energie.

Čo bude nasledovať? Nový RXE

STILL chystá ďalšiu prevratnú novinku spojenú s filozofiou udržateľnosti – pôjde o univerzálne riešenie pre rad elektrických vozíkov RXE. Bude to prvá generácia elektrických vysokozdvižných vozíkov so zárukou princípu cirkularity. Nové vozíky budú navrhnuté tak, aby minimalizovali vplyv na cyklus zdrojov. Dostupné budú v rôznych výkonových stupňoch, takže zákazníci STILL budú mať ich efektivitu pod úplnou kontrolou. 

„Na mieru šité a cielené riešenia, ktoré ponúkajú maximálnu efektivitu – či už prispôsobené alebo štandardné modely – sú kľúčovým prvkom udržateľnej stratégie značky STILL. S hlavnou ideou „cirkularita je inteligentná udržateľnosť“ spoločnosť pomáha predchádzať plytvaniu a šetriť cenné zdroje,“ objasňuje Frank Müller, Senior viceprezident pre rozvoj obchodu a služieb v spoločnosti STILL.

V roku 2022 STILL zrealizoval koncepčnú štúdiu pre novú generáciu vysokozdvižných vozíkov na princípe „cradle-to-cradle“ (C2C), čo môžeme voľne preložiť ako od počiatku k počiatku. Štúdia analyzovala celý kruhový životný cyklus vysokozdvižného vozíka vrátane recyklácie a renovácie všetkých možných komponentov. Podľa zistení potenciál úspory uhlíka presiahol 10 %.

Prístup C2C značky STILL už zaujal aj mnohých zákazníkov, ktorí sa chcú správať zodpovedne voči životnému prostrediu. „Je samozrejmé, že toto je téma, ktorá zaujíma našich zákazníkov. Väčšina tendrov už štandardne obsahuje informácie o udržateľnosti, akejkoľvek relevantnej certifikácii a našej uhlíkovej stope, ale naša motivácia ide ešte ďalej. Ak dodržíte obehovú ekonomiku až do jej logického záveru, takmer nevyhnutne sa dostanete k C2C. V súčasnosti je to vo väčšine odvetví nesporné. Prechod na obehové hospodárstvo je najvýznamnejšou transformáciou v priemyselnej ére,“ vysvetľuje ďalej F. Müller. 

Prestížne ocenenie EcoVadis 

STILL získal platinový certifikát udržateľnosti od medzinárodnej hodnotiacej platformy EcoVadis. Už predtým mu predchádzali zlaté ocenenia. Len jedno percento všetkých hodnotených spoločností dosiahlo podobný výsledok ako STILL. 

STILL získal nadpriemerné skóre vo všetkých štyroch oblastiach udržateľnosti, no najviac vynikol v kategóriách „environmentálny manažment“ a „pracovné a ľudské práva“, v ktorých mal najvyššie hodnotenie s viac ako dvojnásobným počtom bodov, ako je priemer všetkých hodnotených spoločností. STILL dosiahol veľmi dobré skóre aj v kategóriách „etické správanie“ a „udržateľné obstarávanie“.