Škoda poodhaľuje modernizované modely Scala a Kamiq

Škoda poodhaľuje modernizované modely Scala a Kamiq
Novinky
Tlačová správa
Publikované

Škoda Auto odhaľuje prvé oficiálne skice modernizovaného kompaktného modelu Scala a mestského SUV Kamiq. Česká automobilka obom modelom dodala dizajnové a technologické vylepšenia, ako aj prvky vozidiel vyšších tried. Nová Škoda Scala a Kamiq budú mať svoju digitálnu svetovú premiéru 1. augusta.

Modely Škoda Scala a Škoda Kamiq sa po približne štyroch rokoch od svojho uvedenia na trh dočkali modernizácie. Kombinácia technologických vylepšení a dizajnových úprav karosérie ešte viac zvýrazňuje charakteristické vlastnosti oboch vozidiel: dynamický vzhľad modelu Scala a robustný vzhľad modelu Kamiq. Oba modely majú prepracované svetlomety, predný a zadný nárazník, ako aj masku chladiča. Celú modernizáciu podčiarkujú aj nové disky kolies z ľahkých zliatin a nápisy na piatych dverách v súlade s novou CI značky Škoda.

Nová Scala so zúženými svetlometmi a členitými nárazníkmi

Užšie svetlomety modelu Scala sa tiahnu až k mriežke chladiča, čím zdôrazňujú dynamický vzhľad vozidla. Lakované časti teraz zasahujú až do nasávania vzduchu v prednom nárazníku. Vďaka tomu je predný nárazník členitejší. Tieto dizajnové prvky vo farbe karosérie nájdete aj v difúzore na prepracovanom zadnom nárazníku lemovanom kryštalickými prvkami. Zadné svetlá majú nový, prepracovanejší grafický dizajn.

Nový Kamiq s výraznejšími prvkami SUV

Modernizovaný Kamiq má výraznejší dizajn ako jeho predchodca. Horný prvok charakteristických dvojdielnych svetlometov bol zúžený a má ostrejšie rezaný tvar. Väčšia a vzpriamenejšia predná maska je v spodnej časti doplnená výraznými dvojitými lamelami v tvare písmena U. Čierna časť nárazníka pod mriežkou chladiča a nasávaním vzduchu zdôrazňuje šírku vozidla, zatiaľ čo robustný strieborný difúzor je umiestnený nižšie, aby poskytoval dobrú ochranu podvozku.

Zadný difúzor má širokú hornú časť a v spodných častiach ho dopĺňa mohutný strieborný kryt. Modernizovaný svetelný podpis delených zadných svetiel v tvare písmena L je vizuálne prepojený s rovnako tvarovanými reflektormi.