ŠKODA ENYAQ COUPÉ iV: Svetová premiéra 31. januára

Strešná línia modelu ENYAQ COUPÉ iV sa od B-stĺpika mierne zvažuje smerom dozadu a prechádza do zadných dverí s ostro lomenou hranou.
Novinky
Tlačová správa
Publikoval Martin

Značka ŠKODA 31. januára 2022 predstaví nový model ENYAQ COUPÉ iV. Video-teaser prináša prvý pohľad na nový, čisto elektrický vrcholný model českej automobilky a vyzdvihuje jeho vynikajúce aerodynamické vlastnosti. S hodnotou cx=0,234 má ENYAQ COUPÉ iV najlepší súčiniteľ odporu vzduchu vo svojej triede a vďaka tomu je jeho prevádzka mimoriadne efektívna.

Rovnako ako ENYAQ iV je aj nová ŠKODA ENYAQ COUPÉ iV postavená na báze modulárnej platformy pre elektromobily (MEB) koncernu Volkswagen. Elegantné kupé je so súčiniteľom odporu vzduchu cx=0,234 najlepšie vo svojom segmente a vylepšuje už aj tak vynikajúcu hodnotu vozidla ŠKODA ENYAQ iV, okrem iného aj vďaka novému tvaru karosérie. Strešná línia modelu ENYAQ COUPÉ iV sa od B-stĺpika mierne zvažuje smerom dozadu a prechádza do zadných dverí s ostro lomenou hranou. Video-teaser okrem toho odhaľuje Crystal Face vozidla ENYAQ COUPÉ iV, ktorý so 131 LED diódami osvetľuje výraznú masku chladiča.

Svetová premiéra nového vozidla ŠKODA ENYAQ COUPÉ iV sa uskutoční 31. januára 2022.