AUTORIDE

Škoda Bike Open Tour pokračuje štvrtým kolom v Topoľčiankach

Škoda Bike Open Tour pokračuje štvrtým kolom v Topoľčiankach
Novinky
Tlačová správa
Publikované 

Škoda Bike Open Tour prináša aj tento rok sériu cyklo pretekov, na ktorých si príde na svoje naozaj každý. Jubilejný desiaty ročník série odštartoval vo Svätom Jure, pokračoval druhým kolom v Rajeckých Tepliciach, tretím v Slovenskom raji a štvrté kolo prebehne 24. júna v Topoľčiankach. Séria potrvá do 12. augusta, kedy prebehne posledné kolo vo Svite.

  • Najprestížnejšie preteky horských cyklistov Škoda Bike Open Tour pokračujú 24. júna štvrtým kolom 10. ročníka v Topoľčiankach

  • Sériu tvorí 6 pretekov po celom Slovensku, ich súčasťou sú skvelé trate pre profi aj hobby bajkerov, rodiny či e-bajky

  • Chýbať nebude zelený prístup, sprievodné akcie ani súťaž o elektrodovolenku na Slovensku s modelom Enyaq

Šesť pretekov po celom Slovensku privíta profi aj hobby bajkerov, rodiny s deťmi, mládežníkov, seniorov, ale aj jazdcov na e-bajkoch. Všetky podujatia sú pritom súčasťou Slovenského pohára XCM. Už tradičnou súčasťou zostáva zelený prístup, kedy plasty nahrádzajú prírodné materiály. Pre jazdcov sú v zázemí pripravené sprchy, cykloumývarne či servisná podpora, vďaka ktorým zažívajú komfort ozajstných profesionálnych pretekov v skvelej atmosfére.

Škoda Bike Open Tour prináša aj tento rok sériu cyklo pretekov, na ktorých si príde na svoje naozaj každý. Jubilejný desiaty ročník série odštartuje 29. apríla vo Svätom Jure a potrvá do 18. augusta, kedy prebehne posledné kolo vo Svite.

Škoda Bike Open Tour patrí k podujatiam, ktoré si pod svoje krídla na Slovensku zobrala spoločnosť Škoda. Tá má cyklistiku jednoducho v DNA, keďže jej zakladatelia, Václav Laurin a Václav Klement, začínali v roku 1895 ako výrobcovia bicyklov. Dnes značka nadväzuje na svoju históriu a podporuje svetové cyklistické podujatia ako sú Tour de France či Vuelta.

Medzi tie domáce okrem Škoda Bike Open Tour Open Tour patria aj najväčšie preteky cestnej cyklistiky Okolo Slovenska, L´Etape by Tour de France Slovakia či už tradičná Detská tour Petra Sagana, ktorá podporuje mladé cyklistické talenty.

Šesť podujatí po celom Slovensku

Horská cyklistika si nachádza svojich fanúšikov čoraz častejšie aj na Slovensku. Prináša radosť malým aj veľkým, profesionálom aj amatérom. Škoda Bike Open Tour preto už desiaty rok prináša sériu pretekov, na ktorých sú vítaní naozaj všetci horskí bajkeri.

Desiaty ročník série odštartoval 29. apríla vo Svätom Jure, nasledovali 20. mája Rajecké Teplice, 10. júna Slovenský raj, 24. júna privítajú cyklistov Topoľčianky, 15. júla sa stretnú v Levoči a sériu uzavrú 12. augusta preteky vo Svite. Všetky kolá sú súčasťou Slovenského pohára XCM. Okrem skvelých tratí a výhľadov je pre účastníkov pretekov pripravená aj súťaž, v ktorej môžu vyhrať elektrodovolenku na Slovensku s modelom Enyaq.

„Teší nás, že sa nám podarilo vďaka skvelej práci tímu Škoda Auto Slovensko spolu s našimi partnermi vytvoriť tradíciu, ktorá otvára už svoj 10. ročník. Za toto obdobie sme vybudovali pre všetkých fanúšikov horskej cyklistiky jednu z najkvalitnejších sérií MTB pretekov na Slovensku, za čo patrí všetkým naozaj veľká vďaka a uznanie,“ uviedol Roman Rajtár, vedúci marketingu Škoda Auto Slovensko.

Tajomné Tribečské vrchy

Štvrté kolo série privíta 24. júna pretekárov v Topoľčiankach. Čaká ich jazda v nádhernom prostredí Tribečských vrchov, ktorá prinesie nádherné výhľady a výzvy v teréne. Pre začínajúcich bajkerov je pripravená krátka trať v dĺžke 23 km s prevýšením 450 m. Stredná trať má dĺžku 46 km s prevýšením 1150 m a je určená aj pre e-bike.

Dlhá trať preverí kondíciu cyklistov s dĺžkou 66 km, počas ktorých prekonajú 1500 výškových metrov. Rodiny s deťmi čaká Family v dĺžke 14 km. Pre bajkerov je pripravená aj špeciálna horská prémia. Pretekárka a pretekár s najlepším časom na úseku štart – hrad Hrušov získajú po prechode cieľom ocenenie Kráľ a Kráľovná hradu Hrušov.

Zelený prístup ako samozrejmosť

Návštevníci aj pretekári si už zvykli na zelený prístup organizátorov počas celej série. Plasty nahrádzajú na každých pretekoch prírodné materiály, textilné štartovacie vaky či letáky vytlačené na recyklovanom papieri sú už neoddeliteľnou súčasťou pretekov.

Organizátori sa starajú aj o dôsledné čistenie tratí po pretekoch, ale aj o triedenie odpadu na podujatiach. Každý rok sa tak pracuje na tom, aby bola uhlíková stopa pretekov čo najnižšia.