Škoda Bike Open Tour pokračuje piatym kolom v Levoči

Škoda Bike Open Tour pokračuje štvrtým kolom v Topoľčiankach
Novinky
Tlačová správa
Publikované

Škoda Bike Open Tour prináša aj tento rok sériu cyklopretekov, na ktorých si príde na svoje naozaj každý. Jubilejný desiaty ročník série odštartoval vo Svätom Jure, pokračoval druhým kolom v Rajeckých Tepliciach, tretím v Slovenskom raji, štvrtým v Topoľčiankach a najbližšie sa stretnú cyklisti na štarte piateho kola 15. júla v Levoči. Séria potrvá do 12. augusta, kedy prebehne posledné kolo vo Svite. Šesť pretekov po celom Slovensku víta profi aj hobby bajkerov, rodiny s deťmi, mládežníkov, seniorov, ale aj jazdcov na e-bajkoch.

Všetky podujatia sú pritom súčasťou Slovenského pohára XCM. Už tradičnou súčasťou zostáva zelený prístup, kedy plasty nahrádzajú prírodné materiály. Pre jazdcov sú v zázemí pripravené sprchy, cykloumývarne či servisná podpora, vďaka ktorým zažívajú komfort ozajstných profesionálnych pretekov v skvelej atmosfére.

Škoda Bike Open Tour patrí k podujatiam, ktoré si pod svoje krídla na Slovensku či vo svete zobrala spoločnosť Škoda. Tá má cyklistiku jednoducho v DNA, keďže jej zakladatelia, Václav Laurin a Václav Klement, začínali v roku 1895 ako výrobcovia bicyklov.

Dnes značka nadväzuje na svoju históriu a podporuje svetové cyklistické podujatia ako sú Tour de France či Vuelta. Medzi tie domáce okrem Škoda Bike Open Tour Open Tour patria aj najväčšie preteky cestnej cyklistiky Okolo Slovenska, L´Etape by Tour de France Slovakia či už tradičná Detská tour Petra Sagana, ktorá podporuje mladé cyklistické talenty.

Šesť podujatí po celom Slovensku

Horská cyklistika si nachádza svojich fanúšikov čoraz častejšie aj na Slovensku. Prináša radosť malým aj veľkým, profesionálom aj amatérom. Škoda Bike Open Tour preto už desiaty rok prináša sériu pretekov, na ktorých sú vítaní naozaj všetci horskí bajkeri.

Desiaty ročník série odštartoval 29. apríla vo Svätom Jure, nasledovali 20. mája Rajecké Teplice, 10. júna Slovenský raj, 24. júna privítali cyklistov Topoľčianky, 15. júla sa stretnú v Levoči a sériu uzavrú 12. augusta preteky vo Svite. Všetky kolá sú súčasťou Slovenského pohára XCM. Okrem skvelých tratí a výhľadov je pre účastníkov pretekov pripravená aj súťaž, v ktorej môžu vyhrať elektrodovolenku na Slovensku s modelom Enyaq.

„Teší nás, že sa nám podarilo vďaka skvelej práci tímu Škoda Auto Slovensko spolu s našimi partnermi vytvoriť tradíciu, ktorá otvára už svoj 10. ročník. Za toto obdobie sme vybudovali pre všetkých fanúšikov horskej cyklistiky jednu z najkvalitnejších sérií MTB pretekov na Slovensku, za čo patrí všetkým naozaj veľká vďaka a uznanie,“ uviedol Roman Rajtár, vedúci marketingu Škoda Auto Slovensko.

Majestátne Levočské vrchy

Levočské vrchy privítajú profíkov, amatérskych cyklistov aj rodiny s deťmi na viacerých tratiach rozdelených podľa úrovne. Pretekárov tak čaká krátka trať v dĺžke 25 km, stredná 50 km dlhá trať, ktorá je určená aj pre gravel či e-biky a odhodlaných bajkerov preskúša trať dlhá 75 km. Pre rodiny je pripravená Škoda Family trať v dĺžke 10 km.

Najmenších pretekárov čakajú ešte dve trate v dĺžke 3 km a 6 km, na ktorých si budú môcť otestovať svoje zručnosti a užiť skvelú atmosféru. Prezentácia pretekárov prebehne v kine Úsmev Levoča, cieľ všetkých pretekov bude na Námestí Majstra Pavla v Levoči, kde návštevníkov poteší pestrý program a stánky s občerstvením.

Zelený prístup ako samozrejmosť

Návštevníci aj pretekári si už zvykli na zelený prístup organizátorov počas celej série. Plasty nahrádzajú na každých pretekoch prírodné materiály, textilné štartovacie vaky či letáky vytlačené na recyklovanom papieri sú už neoddeliteľnou súčasťou pretekov.

Organizátori sa starajú aj o dôsledné čistenie tratí po pretekoch, ako aj o triedenie odpadu na podujatiach. Každý rok sa tak pracuje na tom, aby bola uhlíková stopa pretekov čo najnižšia.