Škoda Bike Open Tour pokračuje druhým kolom v Rajeckých Tepliciach

Pre bajkerov je v Rajeckých Tepliciach pripravená krátka trať v dĺžke 18,5 km, ktorá je zároveň aj Family traťou pre rodiny s deťmi, stredná trať s dĺžkou 50 km a dlhá trať čaká tých najzdatnejších cyklistov a meria 80 km.
Novinky
Tlačová správa
Publikované

Škoda Bike Open Tour prináša aj tento rok sériu cyklopretekov, na ktorých si príde na svoje naozaj každý. Jubilejný desiaty ročník série odštartoval vo Svätom Jure, pokračuje druhým kolom 20. Mája v Rajeckých Tepliciach a potrvá do 12. augusta, kedy prebehne posledné kolo vo Svite.

Všetky podujatia sú pritom súčasťou Slovenského pohára XCM. Šesť pretekov po celom Slovensku privíta profi aj hobby bajkerov, rodiny s deťmi, mládežníkov, seniorov, ale aj jazdcov na e-bajkoch. Už tradičnou súčasťou zostáva zelený prístup, kedy plasty nahrádzajú prírodné materiály. Pre jazdcov sú v zázemí pripravené sprchy, cykloumývarne či servisná podpora, vďaka ktorým zažívajú komfort ozajstných profesionálnych pretekov v skvelej atmosfére.

  • Najprestížnejšie preteky horských cyklistov Škoda Bike Open Tour pokračujú 20. mája druhým kolom 10. ročníka v Rajeckých Tepliciach

  • Sériu tvorí 6 pretekov po celom Slovensku, ich súčasťou sú skvelé trate pre profi aj hobby bajkerov, rodiny či e-bajky

  • Chýbať nebude zelený prístup, sprievodné akcie ani súťaž o elektrodovolenku na Slovensku s Enyaq iV

  • V kategórii ebike sa predstaví aj Juraj Sagan a chýbať nebude ani Michael Kolář, ktorým nechýbajú úspechy na poli profesionálnej cyklistiky vo World Tour tíme

Škoda Bike Open Tour patrí k podujatiam, ktoré si pod svoje krídla na Slovensku či vo svete zobrala spoločnosť Škoda. Tá má cyklistiku jednoducho v DNA, keďže jej zakladatelia, Václav Laurin a Václav Klement, začínali v roku 1895 ako výrobcovia bicyklov. Dnes značka nadväzuje na svoju históriu a podporuje svetové cyklistické podujatia ako sú Tour de France či Vuelta. Medzi tie domáce okrem Škoda Bike Open Tour Open Tour patria aj najväčšie preteky cestnej cyklistiky Okolo Slovenska, L´Etape by Tour de France Slovakia či už tradičná Detská tour Petra Sagana, ktorá podporuje mladé cyklistické talenty.

Škoda Bike Open Tour prináša aj tento rok sériu cyklo pretekov, na ktorých si príde na svoje naozaj každý. Jubilejný desiaty ročník série odštartuje 29. apríla vo Svätom Jure a potrvá do 18. augusta, kedy prebehne posledné kolo vo Svite.

Šesť podujatí po celom Slovensku

Horská cyklistika si nachádza svojich fanúšikov čoraz častejšie aj na Slovensku. Prináša radosť malým aj veľkým, profesionálom aj amatérom. Škoda Bike Open Tour preto už desiaty rok prináša sériu pretekov, na ktorých sú vítaní naozaj všetci horskí bajkeri. Desiaty ročník série odštartoval 24. apríla po trojročnej prestávke v obľúbenom Svätom Jure. Najbližšie pretekárov privítajú 20. mája Rajecké Teplice, nasleduje 10. júna Slovenský raj, 24. júna Topoľčianky, 15. júla sa stretnú bajkeri v Levoči a sériu uzavrú 12. augusta preteky vo Svite. Všetky kolá sú súčasťou Slovenského pohára XCM. Okrem skvelých tratí a výhľadov je pre účastníkov pretekov pripravená aj súťaž, v ktorej môžu vyhrať elektrodovolenku na Slovensku s modelom Enyaq iV.

„Teší nás, že sa nám podarilo vďaka skvelej práci tímu Škoda Auto Slovensko spolu s našimi partnermi vytvoriť tradíciu, ktorá otvára už svoj 10. ročník. Za toto obdobie sme vybudovali pre všetkých fanúšikov horskej cyklistiky jednu z najkvalitnejších sérií MTB pretekov na Slovensku, za čo patrí všetkým naozaj veľká vďaka a uznanie,“ uviedol Roman Rajtár, vedúci marketingu Škoda Auto Slovensko.

Rajecká dolina a Lúčanská Malá Fatra

Druhé kolo série privíta pretekárov v Rajeckých Tepliciach. Čaká ich jazda v nádhernom prostredí Rajeckej doliny a Lúčanskej Malej Fatry, ktorá prinesie nádherné výhľady a výzvy v teréne. Pre bajkerov je pripravená krátka trať v dĺžke 18,5 km s prevýšením 422 m, ktorá je zároveň aj Family traťou pre rodiny s deťmi. Stredná trať prinesie na dĺžke 50 km prevýšenie 1390m a zmerajú si na nej sily aj pretekári na ebajkoch. Tu na štarte nebude chýbať ani Juraj Sagan. Ďalším bývalým jazdcom World Tour tímu, ktorý sa postaví na štart bude Michael Koláŕ, takže diváci si prídu naozaj na svoje. Dlhá trať čaká tých najzdatnejších cyklistov a meria 80 km s prevýšením 2300 m. Prezentácia bude prebiehať na recepcii hotela Laura v Rajeckých Tepliciach, cieľovou páskou pretekári prejdú na kúpalisku Laura, kde ich môžu čakať fanúšikovia. Zaspievať príde aj speváčka Michaela Martykanová s hudobnej skupiny KOMA, víťazka hudobného festivalu ČADCAPOP 2019.

Zelený prístup ako samozrejmosť

Návštevníci aj pretekári si už zvykli na zelený prístup organizátorov počas celej série. Plasty nahrádzajú na každých pretekoch prírodné materiály, textilné štartovacie vaky či letáky vytlačené na recyklovanom papieri sú už neoddeliteľnou súčasťou pretekov. Organizátori sa starajú aj o dôsledné čistenie tratí po pretekoch, ale aj o triedenie odpadu na podujatiach. Každý rok sa tak pracuje na tom, aby bola uhlíková stopa pretekov čo najnižšia.