ŠKODA BIKE OPEN TOUR odštartovala v Rajeckých Tepliciach

Deviaty ročník série odštartuje 21. mája v Rajeckých Tepliciach, 13. augusta bude posledné kolo vo Svite. Päť podujatí po celom Slovensku privíta nadšených hoby bajkerov, rodiny s deťmi, mládežníkov, ale aj profesionálnych cyklistov.
Novinky
Tlačová správa
Publikoval Martin

Najprestížnejšie preteky horských bicyklov na Slovensku, ŠKODA BIKE OPEN TOUR, odštartovali svoj deviaty ročník

ŠKODA BIKE OPEN TOUR úspešne odštartovala deviaty ročník série najprestížnejších pretekov horských bicyklov na Slovensku. V sobotu 21. mája v Rajeckých Tepliciach si bajkeri vychutnali tri trate v dĺžke od 18,5 do 80 kilometrov v nádhernom prostredí Lúčanskej Malej Fatry a Rajeckej doliny. Spolu sa ich postavilo na štart takmer 700, čím sa počet dostal opäť na predpadnemickú úroveň. Súťažilo sa v rozmanitých kategóriách, nechýbala trať pre e-biky či celé rodiny ani zahraniční súťažiaci. Po Rajeckých Tepliciach nasledujú preteky v Levoči, Slovenskom Raji, Topoľčiankach a vo Svite. Už tradičnou súčasťou série zostáva zelený prístup, kedy plasty nahrádzajú prírodné materiály. Úspech majú aj sprchy, cykloumyvárne či servisná podpora, vďaka ktorým účastníci zažívajú komfort ozajstných profesionálnych pretekov.

Päť podujatí po celom Slovensku

Cyklistika sa stáva čoraz populárnejšou a vďaka svojej univerzálnosti prináša radosť malým aj veľkým, profesionálom aj amatérom. ŠKODA BIKE OPEN TOUR prináša všetkým fanúšikom horskej cyklistiky preteky, na ktorých si môžu zmerať sily a užiť si neopakovateľnú atmosféru v prírode. Deviaty ročník pretekov prináša sériu piatich podujatí po celom Slovensku, pričom každé z nich je aj súčasťou ŠKODA Slovenského pohára XCM. V sobotu 21. mája odštartovali sériu preteky v Rajeckých Tepliciach, nasleduje 28. mája Levoča, 11. júna Slovenský raj, 25. júna Topoľčianky a ročník uzavrú preteky vo Svite, ktoré privítajú účastníkov 13. augusta.

„V prvom kole série sme opäť videli, že popularita cyklistiky z roka na rok rastie. S radosťou preto podporujeme aj horskú cyklistiku a deviaty ročník ŠKODA BIKE OPEN TOUR, ktorá je pre mnohých prvou možnosťou si užiť preteky na profesionálnej úrovni. Okrem skvelej atmosféry a výkonov je už tradíciou aj dôraz na ekológiu počas celej série,“ uviedol Roman Rajtár, vedúci marketingu ŠKODA AUTO Slovensko.

Skvelé počasie aj zázemie si užili všetci

ŠKODA BIKE OPEN TOUR je aj tento rok prispôsobená všetkým úrovniam cyklistov. V sobotu 21. mája sa fanúšikovia horskej cyklistiky stretli na kúpalisku Laura v Rajeckých Tepliciach a pokračovali v príjemnom počasí Lúčanskou Malou Fatrou a Rajeckou dolinou. Spolu sa na štart postavilo takmer 700 bajkerov, nechýbali ani hostia zo Španielska, Rakúska, Maďarska, Poľska či Českej republiky. Najťažší úsek, záverečných 7 km cez lúku, pritom preveril kondíciu a pripravenosť každého z nich. Pretekári aj fanúšikovia si užívali pohodlné zázemie v priestoroch kúpaliska, sprievodný program aj ekologické vzdelávacie aktivity, vďaka čomu pri vítaní v cieli vládla skvelá atmosféra.

Zelený prístup ako samozrejmosť

V rámci už zabehnutého ekologického prístupu na tomto podujatí plasty nahrádzajú na každých pretekoch prírodné materiály a textilné štartovacie vaky či letáky vytlačené na recyklovanom papieri sú už jeho neoddeliteľnou súčasťou. V Rajeckých Tepliciach nechýbali ani členovia Zelenej hliadky, ktorí sa starali o edukáciu návštevníkov či zber dát aj postrehov. Vytvorené boli dve separačné stanice, na ktorých pomáhali návštevníkom správne separovať odpad, nechýbali ani propagačné materiály a diskusie. Zároveň sa mobilná hliadka starala aj o dodržiavanie poriadku v celom areáli podujatia, všetok odpad bol následne vo vreciach označený, zvážený a odovzdaný na ďalšie spracovanie.

Pohodlie, zábava aj ceny v cieli

Organizátori sa počas celej série starajú aj o zvýšený komfort pretekárov. Súčasťou všetkých pretekov sú tak sprchy, úschovňa bicyklov aj cykloumyváreň a pretekári využívali tieto možnosti naozaj naplno. Okrem dobrého pocitu z výkonu a zážitkov nechýbala ani tombola v cieli, v ktorej sa hralo o množstvo skvelých cien.

ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2022

Seriál ŠKODA BIKE OPEN TOUR sa počas svojej existencie vypracoval na prestížne a najvýznamnejšie preteky pre MTB bajkerov z radov profesionálov, amatérov i hoby cyklistov na Slovensku. Viac informácií o podujatí nájdete na: https://www.welovecycling.com/sk/sbot/

Podpora cyklistiky vo svete aj na Slovensku

ŠKODA má cyklistiku jednoducho v DNA, keďže jej zakladatelia, Václav Laurin a Václav Klement začínali v roku 1895 ako výrobcovia bicyklov. Dnes značka nadväzuje na svoju históriu a podporuje svetové cyklistické podujatia ako sú Tour de France či Vuelta. Medzi domácimi podujatiami okrem ŠKODA BIKE OPEN TOUR nechýbajú najväčšie preteky cestnej cyklistiky Okolo Slovenska, L´Etape by Tour de France Slovakia ani Detská tour Petra Sagana.