ŠKODA AUTO získala dve ocenenia Red Dot Design Award v kategórii Interface & User Experience Design

Novinky
Tlačová správa
Publikoval Martin

ŠKODA AUTO zaujala porotu tohto ročníka renomovanej súťaže Red Dot Design Award jednak svojim konceptom aplikácie MyŠKODA a jednak dizajn systémom ŠKODA Flow. Toto ocenenie za vynikajúci produktový dizajn automobilka obdržala už dvanásťkrát a štyri ocenenia si pripísala aj v kategórii dizajnu značky a komunikácie. Tentoraz získala ŠKODA AUTO prvé ocenenie v kategórii Interface & User Experience Design.

Člen predstavenstva spoločnosti ŠKODA AUTO za oblasť Predaja a marketingu Martin Jahn zdôrazňuje: „Moderné užívateľské rozhrania, ktoré ponúkajú intuitívne ovládanie, zohrávajú pri užívateľskom zážitku kľúčovú úlohu. V tomto roku sme s veľkým potešením prijali ocenenia Red Dot Design Award, ktoré sme získali za koncept aplikácie MyŠKODA pre smartfóny a za digitálny dizajn systém ŠKODA Flow. Je to skvelá odmena za našu prácu, ktorá potvrdzuje atraktívnosť konceptov a moderných rozhraní značky ŠKODA tak pre našich zákazníkov, ako aj pre medzinárodne uznávaných odborníkov na dizajn.“

Koncept aplikácie MyŠKODA pre smartfóny získal ocenenie „Red Dot“ za dizajnové spracovanie v kategórii Interface & User Experience Design. Porota ho okrem toho ohodnotila ako „Best of the Best“, teda najlepší z najlepších. Toto najvyššie ocenenie získalo v aktuálnom ročníku len 61 konceptov, ktoré odborníci vybrali z pôvodného počtu 4 110 prihlásených projektov z 54 rôznych krajín. Aktuálna aplikácia MyŠKODA umožňuje užívateľom prostredníctvom smartfónu ovládať napríklad funkcie kúrenia, klimatizácie, odomykania dverí vozidla alebo otvárania batožinového priestoru. Týmto spôsobom možno do batožinového priestoru napríklad aj doručovať balíky. Aplikácia MyŠKODA okrem toho zobrazuje rôzne informácie o vozidle vrátane termínu najbližšej servisnej prehliadky. Nové spracovanie aplikácie sa snaží o dosiahnutie ešte rýchlejšieho a jednoduchšieho spôsobu ovládania vozidla na diaľku. Dizajnéri a výskumníci sa spojili so stovkami zákazníkov, aby lepšie porozumeli ich potrebám v oblasti elektromobility a mohli tak navrhnúť ešte intuitívnejšie rozhranie. Porota ocenila odhodlanie značky urobiť elektromobilitu pre zákazníkov „Simply Clever“.

Druhé ocenenie obdržala česká automobilka za svoj projekt Škoda Flow. Ide o tzv. digitálny dizajn systém – online knižnicu s návodmi a vyše 1 000 štandardizovanými súčiastkami ako sú napríklad tlačidlá alebo ikony, ktoré dizajnérom a vývojárom umožňujú rýchlejšie a efektívnejšie vytvárať digitálne produkty. Dizajn systém má za úlohu aj zjednotenie všetkých užívateľských rozhraní ŠKODA AUTO od smartfónov a hodiniek až po počítače a infotainment vozidla.

Medzinárodne uznávané ocenenie Red Dot Design Award je každoročne udeľované najinovatívnejším projektom na poli dizajnu v troch hlavných kategóriách – produktový dizajn, dizajn značky a komunikácia a dizajnový koncept.