Škoda Auto Slovensko je v prvom kvartáli naďalej lídrom trhu s 21,85 % podielom

scalakamiq_1f0de7ad-1920x1280
Novinky
Tlačová správa
Publikované

Značke Škoda sa na Slovensku aj naďalej darí. V mesiaci marec, ale tiež kumulatívne za prvý kvartál, bola jednoznačným lídrom na trhu s novými automobilmi. Iba za marec doručila celkovo 1 432 vozidiel, čím si zabezpečila trhový podiel 18,47 %.

  • Škoda na Slovensku dominuje trhu aj naďalej, jej podiel v predaji za prvý kvartál dosiahol 21,85 %

  • Značke sa podarilo doručiť celkovo 5 111 vozidiel

  • Jednotkou na trhu je vďaka širokému modelovému portfóliu, ako aj výhodnej ponuke akčných modelov DRIVE a bohatým možnostiam financovania pre firmy aj jednotlivcov

  • Najpredávanejším vozidlom je Škoda Octavia, darilo sa aj SUV modelom Kamiq a Karoq či elektromobilu Enyaq

Za prvý kvartál dodala zákazníkom 5 111 vozidiel s trhovým podielom 21,85 %. Jednotkou sa automobilka stala nielen v segmente firemných, ale tiež súkromných vozidiel.

Medzi najpredávanejšími vozidlami sa už tradične umiestnili modely Octavia, Fabia, Scala, ako aj SUV modely Kamiq či Karoq. Tohtoročná modelová ofenzíva značky poskytuje všetky predpoklady pre stabilný rast aj do budúcna.

„Teší nás, že Škoda dlhodobo patrí medzi lídrov na domácom trhu, a že päť našich modelov sa umiestnilo v prvej desiatke najpredávanejších áut na trhu. Naši zákazníci oceňujú nielen profesionálnu starostlivosť v predaji, ale i kvalitné popredajné služby a dostupnú servisnú sieť. Za prvý kvartál sa nám podarilo doručiť celkovo 5 111 vozidiel, čo je naozaj úctyhodné číslo. Vďaka za to patrí všetkým zákazníkom, predajcom či obchodným partnerom, vďaka ktorým sme stále jednotkou na trhu,” hodnotí Jaroslav Hercog, riaditeľ spoločnosti Škoda Auto Slovensko.

Jednoznačné prvenstvo značky Škoda v prvom kvartáli potvrdzujú aj celkové predaje jednotlivých modelov, v ktorých suverénne vedie model Octavia s počtom 1 435 kusov. Na druhom mieste je model Fabia (1 090 kusov). Prvú päťku potom uzatvárajú modely Kamiq (613 kusov), Karoq (581 kusov) a Scala (536 kusov). Tieto modely zároveň patria k dlhodobo obľúbeným vozidlám medzi slovenskými zákazníkmi.

Enyaq na vzostupe

Okrem tradičných modelov eviduje slovenské zastúpenie automobilky zvýšený záujem aj o elektrické modely. Svedčí o tom i fakt, že plne elektrické SUV Škoda Enyaq je na Slovensku dlhodobo medzi najpredávanejšími elektromobilmi. Za prvé tri mesiace roka 2024 sa predalo celkovo 101 vozidiel z rodiny Enyaq, no tým snaha značky o zatraktívnenie elektromobility na Slovensku nekončí.

V roku 2024 bude Škoda Auto Slovensko pokračovať v modelovej ofenzíve, čím zároveň rozšíri aj rady svojich čisto elektrických vozidiel. Na trh prídu atraktívne elektrifikované modely v podobe plug-in hybridných prevedení Superb a Kodiaq a predstaví sa aj plne elektrický, úplne nový model Elroq.

Jednotka nielen medzi firemnými zákazníkmi, ale aj súkromnou klientelou

octavia_ee5e2893

Škoda Auto Slovensko zároveň hlási ďalší úspech, a to je prvenstvo nielen v segmente firemnej klientely (3 994 dodaných vozidiel), ale tiež medzi súkromnými zákazníkmi, kde sa jej tiež podarilo dodať najviac vozidiel – až 1 117 za prvé tri mesiace tohto roka.

Škoda si týmto číslom tak zabezpečila absolútne prvenstvo medzi ostatnými značkami.

Celkový počet dodaných vozidiel za prvý štvrťrok (január – marec) 2024:

Škoda Enyaq a Enyaq Coupé 101 ks

Škoda Fabia 1 090 ks

Škoda Kamiq 613 ks

Škoda Karoq 581 ks

Škoda Kodiaq 381 ks

Škoda Octavia 536 ks

Škoda Octavia kombi 899 ks

Škoda Scala 536 ks

Škoda Superb 3. generácie 156 ks

Škoda Superb kombi 3. generácie 207 ks

Škoda Superb kombi 4. generácie 11 ks

SPOLU 5 111 ks

Tradične bohatá a výhodná ponuka modelov

Značka Škoda má v súčasnosti v ponuke množstvo modelov, či už ide mestské, rodinné, manažérske, športové či SUV a samozrejme plne elektrické vozidlá. K dispozícii sú aktuálne aj akčné modely Drive, a to Fabia, Scala, Kamiq, Karoq a Octavia, ktoré ponúkajú cenové zvýhodnenie až do výšky 3 000 eur, v závislosti od modelu.

Akčné modely Drive sú navyše vďaka značkovému financovaniu Škoda Financial Services a ich programom NaMieru či NaRovinu dostupné prakticky pre kohokoľvek. Viac informácií je na www.skoda-auto.sk alebo priamo u autorizovaných predajcoch značky Škoda.