Škoda Auto predstavuje highlighty interiéru nových generácií vozidiel Kodiaq a Superb

Škoda Auto predstavuje highlighty interiéru nových generácií vozidiel Kodiaq a Superb
Novinky
Tlačová správa
Publikované

Ešte pred svetovou premiérou nových generácií modelov Kodiaq a Superb predstavuje Škoda Auto úplne nový interiér s virtuálnym kokpitom, head-up displejom a 13" obrazovkou infotainmentu. Volič prevodovky DSG má nové umiestnenie na stĺpiku riadenia. Jednoduchý dizajn stredovej konzoly teraz ponúka ešte viac priestoru pre cestujúcich. Multifunkčné ovládače (Smart Dials) ešte viac uľahčujú ovládanie funkcií vo vozidle.

  • Multifunkčný panel s otočnými ovládačmi (Smart Dials) - konfigurovateľné ovládače s digitálnym displejom umožňujú ešte intuitívnejšie ovládanie

  • 13" voľne stojaca obrazovka infotainmentu, volič prevodovky na stĺpiku riadenia pre čistý vzhľad stredovej konzoly a ešte viac vnútorného priestoru

  • Interiéry so širokou škálou udržateľných materiálov sú teraz k dispozícii aj pre modelové rady Kodiaq a Superb

Každý z otočných a stlačiteľných ovládačov poskytuje intuitívny a jednoduchý prístup k mnohým funkciám vozidla, zatiaľ čo digitálny displej na ovládačoch umožňuje rýchly komplexný prehľad. Okrem toho sa oba modely s novou generáciou stali ešte udržateľnejšími: Škoda teraz v modeloch Kodiaq a Superb používa poťahové látky zo 100 % recyklovaného polyesteru.

Peter Olah, vedúci dizajnu interiéru Škoda Auto, hovorí: "Interiéry značky Škoda pre nás znamenajú intuitívnosť, jednoduchosť ,orientáciu na zákazníka a inteligentné riešenia. Našou najnovšou inováciou sú multifunkčné ovládače (Smart Dials). Umožnili nám rozšíriť intuitívne ovládanie funkcií vozidla a spojiť to najlepšie z oboch svetov: manuálne ovládacie prvky a digitálne displeje. V nových interiéroch vozidiel Kodiaq a Superb sa objaví aj veľký voľne stojaci displej, volič prevodovky umiestnený na stĺpiku riadenia a stredová konzola s čistým vzhľadom. Vďaka týmto zmenám sa nám podarilo vytvoriť ešte priestrannejší a útulnejší interiér, ktorý je pútavý a praktický a zákazníkom zároveň ponúka skutočnú pridanú hodnotu."

Inovatívne nové prvky pre ešte väčší komfort vo vozidle

Škoda Auto individuálne prispôsobila interiér v oboch pripravovaných modeloch, napríklad volant, prístrojový štít, palubnú dosku alebo dekoračné lišty. Po prvýkrát je v oboch modeloch Škoda volič prevodovky umiestnený na stĺpiku riadenia, kde je ľahko prístupný. Stredová konzola má vďaka tomu jednoduchý a čistý vzhľad a vzniklo tak viac priestoru pre cestujúcich na predných sedadlách.

Ďalšími novinkami v modeloch Kodiaq a Superb sú head-up displej, ktorý je teraz doplnený 10" virtuálnym kokpitom, a rovnako tak centrálna obrazovka infotainmentu, ktorá je s uhlopriečkou 13" väčšia ako kedykoľvek predtým. Ďalšiu premiéru majú multifunkčné ovládače (Smart Dials). Ide o otočné a stlačiteľné ovládače, ktoré šikovne kombinujú manuálne a digitálne ovládacie prvky pre ešte intuitívnejšie ovládanie.

Multifunkčný panel: tlačidlá s digitálnym displejom

Škoda Auto predstavuje highlighty interiéru nových generácií vozidiel Kodiaq a Superb

Vďaka multifunkčnému panelu posúva česká automobilka osvedčenú kombináciu manuálnych a digitálnych ovládacích prvkov vo svojich vozidlách na novú úroveň a uvádza úplne nový koncept.

Každý z troch otočných a stlačiteľných ovládačov pod obrazovkou infotainmentu má digitálny displej s aktívnou oblasťou s priemerom 32 milimetrov, ktorý umožňuje rýchly prístup k celému radu funkcií vozidla v závislosti od danej výbavy. Dva vonkajšie multifunkčné ovládače určené pre vodiča a spolujazdca ovládajú teplotu v interiéri, vyhrievanie, ventiláciu sedadiel a na displeji zobrazujú aktuálne zvolenú funkciu.

Prostredný ovládač umožňuje vodičovi ovládať až štyri rôzne funkcie, napríklad hlasitosť, intenzitu ventilátora, smer prúdenia vzduchu, Climatronic, jazdné režimy a zväčšenie alebo zmenšenie mapy navigácie. Stredný ovládač možno konfigurovať v menu infotainmentu a dlhým stlačením tlačidla sa prepína medzi jednotlivými funkciami.

Škoda Auto predstavuje highlighty interiéru nových generácií vozidiel Kodiaq a Superb

Ďalšie rozšírenie ponuky Simply Clever prvkov

Ešte väčší komfort vo vozidle poskytuje taktiež bezdrôtové nabíjanie smartfónu s výkonom až 15 W - vo vozidle Kodiaq dokonca pre dva telefóny - spolu s funkciou aktívneho chladenia. Okrem toho budú k dispozícii až štyri konektory USB-C s výkonom 45 W a 15 W konektor USB-C v držiaku vnútorného spätného zrkadla. Nový Kodiaq je navyše k dispozícii aj s Top ergonomickými sedadlami, ktoré ponúkajú funkciu pneumatickej masáže.

Cestujúci na zadných sedadlách nájdu v stredovom tuneli novú odkladaciu schránku. V modeli Superb majú volant, prístrojová doska a dekoračné lišty nový dizajn. Vylepšené boli taktiež na prianie dostupné sedadlá s masážnou funkciou. Teraz sú vybavené desiatimi pneumaticky ovládanými masážnymi vakmi a širokou ponukou programov. Bedrová opierka je nastaviteľná v štyroch smeroch. Rovnako ako v modeli Kodiaq možno všetky funkcie vyhrievania sedadiel, volantu, čelného skla a skla piatych dverí ovládať prostredníctvom konfigurovateľného tlačidla v menu klimatizácie.

Udržateľné materiály pre všetky látky a dva dobre známe prvky Simply Clever

Škoda používa udržateľné materiály pre všetky textílie v interiéri a pre dva tradičné Simply Clever prvky - dáždnik vo dverách vodiča a škrabku na ľad. Stupne výbavy nahrádza koncepcia interiéru Design Selections, ktorá je už známa z iných modelov Škoda. V modeli Kodiaq si zákazníci môžu vybrať z niekoľkých interiérov Loft, pričom vrcholom je interiér ecoSuite v čiernej alebo hnedej farbe. Všetky látky sú vyrobené zo 100 % recyklovaného polyesteru.

Koža použitá v interiéri ecoSuite je vyčinená ekologickým spôsobom s použitím zvyškov zo spracovania kávových zŕn. Pre najvyššiu výbavu L&K je k dispozícii aj interiér L&K Suite v čiernom a hnedom vyhotovení. Koža použitá v interiéri Suite hnedý je vyčinená udržateľným spôsobom s využitím zvyškovej vody zo spracovania olív.