Škoda Auto opäť podporuje Tour de France Femmes avec ZWIFT

Škoda Auto opäť podporuje Tour de France Femmes avec ZWIFT
Novinky
Tlačová správa
Publikované

Škoda Auto je už druhýkrát hlavným partnerom a poskytovateľom automobilov pre ženské etapové cyklistické preteky Tour de France Femmes avec ZWIFT, ktoré sa konajú od 23. do 30. júla vo Francúzsku a pelotón počas nich zdolá celkovo 956 kilometrov. Česká automobilka pre usporiadateľov zabezpečila 34 vozidiel s plug-in hybridným a plne elektrickým pohonom.

  • Škoda Auto je oficiálnym hlavným partnerom a dodávateľom vozidiel druhého ročníka najväčších ženských cyklistických pretekov sveta

  • Celkovo 154 účastníčok v tomto roku v ôsmich etapách prejde 956 kilometrov

  • Škoda Auto sponzoruje aj súťaž o zelené tričko pre vedúcu jazdkyňu bodovacej, tzv. „šprintérskej“ klasifikácie

  • Víťazky celkovej i bodovacej klasifikácie získajú trofeje navrhnuté oddelením Škoda Design

  • Počas akcie sa predstaví aj ojedinelý automobil Enyaq Coupé Respectline, ktorý vznikol na podporu rozmanitosti, rovného prístupu a spravodlivosti

Partnerstvo medzi automobilkou Škoda Auto a najväčšími svetovými cyklistickými pretekmi pre ženy navyše posilňuje spoločný záväzok k spravodlivému prístupu, rovnosti a rozmanitosti. Na podporu týchto hodnôt Škoda Auto vyrobila aj Enyaq Coupé Respectline – ojedinelý predvádzací automobil, ktorý sa k pelotónu Tour de France Femmes avec ZWIFT pripojí v záverečnej etape.

Maren Gräf, členka predstavenstva spoločnosti Škoda Auto pre oblasť Ľudia a kultúra, zdôrazňuje: „Škoda Auto je nepochybne silným partnerom Tour de France Femmes avec ZWIFT a špičkovej profesionálnej ženskej cyklistiky. Už teraz sa tešíme na obdivuhodné výkony vrcholových športovkýň z celého sveta a sme zvedaví na mnoho napínavých okamihov na trati. Okrem toho sa pri tejto príležitosti chceme spolu s medzinárodnou cyklistickou komunitou postaviť za rešpekt, rovné príležitosti a spravodlivosť. Vozidlo Enyaq Coupé Respectline tieto hodnoty podporuje pôsobivým spôsobom a sme veľmi radi, že pretekárky dovedie do cieľa takto výnimočne poňatý automobil.“

Škoda Auto opäť podporuje Tour de France Femmes avec ZWIFT

Druhá Tour de France Femmes avec ZWIFT s asistenciou 34 vozidiel Škoda

V nedeľu 23. júla odštartuje z francúzskeho mesta Clermont-Ferrand 154 cyklistiek z 22 sedemčlenných tímov. Pretekárky prejdú v ôsmich etapách 956 kilometrov. V siedmej z nich ich čaká stúpanie do nadmorskej výšky 2 110 metrov pri zdolávaní slávneho pyrenejského priesmyku Col du Tourmalet. Cieľ pretekov v juhofrancúzskom meste Pau účastníčky dosiahnu 30. júla a víťazky prevezmú z rúk riaditeľky pretekov Marion Rousseovej trofeje vytvorené oddelením Škoda Design. Škoda takisto zabezpečila flotilu 34 vozidiel zahŕňajúcich modely Octavia iV, Superb iV a Enyaq iV. Ako riaditeľský automobil bude slúžiť červený Enyaq Sportline iV, z ktorého budú usporiadatelia dozerať na dianie na trati.

Enyaq Coupé Respectline – symbol rozmanitosti

Minulý ročník pretekov Tour de France Femmes avec ZWIFT, ktorý bol premiérový, prispel k väčšiemu záujmu verejnosti o profesionálnu ženskú cyklistiku a podporil genderovú rovnosť. Aj preto priváža Škoda Auto do Francúzska svoj predvádzací automobil Enyaq Coupé Respectline. Účelom tohto ojedinelého automobilu je podporovať rovné a spravodlivé zaobchádzanie so všetkými bez ohľadu na etnický pôvod, národnosť, vek, pohlavie, náboženstvo, sexuálnu orientáciu, genderovú identitu a ďalšie hľadiská. Enyaq Coupé Respectline dovedie pretekárky do cieľa ôsmej, a teda záverečnej etapy.

We Love Cycling prináša správy zo zákulisia pretekov Tour de France Femmes avec ZWIFT

Internetový portál WeLoveCycling zabezpečuje pre fanúšikov spravodajstvo a zaujímavé postrehy z pretekov. Poľská pretekárka Katarzyna Niewiadoma bude na sociálne siete pridávať informácie o aktuálnom dianí priamo v pelotóne. V minulom ročníku pretekov skončila na treťom mieste a aj tentoraz je podľa odborníkov jednou z favoritiek ženského cyklistického zápolenia. Návštevníci webových stránok sa môžu zúčastniť aj súťaže o bicykel alebo originálny zelený dres.