ŠKODA AUTO obnovuje výrobu modelu ENYAQ iV

Škoda ENYAQ iV
Novinky
Tlačová správa
Publikoval Martin

Výroba plne elektrického SUV musela byť prerušená kvôli nedostatočným dodávkam súčiastok

Po niekoľkotýždňovom prerušení spoločnosť ŠKODA AUTO obnovila výrobu modelu ENYAQ iV. Spočiatku bude z liniek schádzať približne 1 000 vozidiel za týždeň, kapacita sa však bude postupne navyšovať. Dôvodom pre prerušenie výroby boli obmedzené dodávky káblových zväzkov od dodávateľov z Ukrajiny.

Spoločnosť ŠKODA AUTO vo svojom hlavnom výrobnom závode v Mladej Boleslavi obnovila výrobu plne elektrického SUV modelu ENYAQ iV. Kvôli obmedzeným dodávkam káblových zväzkov bolo nutné produkciu na niekoľko týždňov prerušiť.

Teraz sú dodávky potrebných súčiastok opäť zabezpečené a výrobu možno obnoviť. Dlhodobým cieľom spoločnosti ŠKODA AUTO je zachovanie plnej výrobnej kapacity. To však závisí od dostupnosti súčiastok, pričom ďalší vývoj v tejto chvíli nie je možné predpovedať.

Po obnovení výroby sa počíta s týždňovou kapacitou 1 000 vozidiel ENYAQ iV a táto úroveň sa bude počas nasledujúcich dvoch mesiacov postupne zvyšovať. V dlhodobom horizonte sa v závode v Mladej Boleslavi denne vyrobí až 370 automobilov ENYAQ iV a ENYAQ COUPÉ iV.

Prvé SUV značky ŠKODA s plne elektrickým pohonom predstavuje pre českú automobilku zatiaľ najväčší krok v realizácii svojej stratégie elektromobility. ENYAQ iV vychádza z modulárnej elektrifikovanej platformy (MEB) koncernu Volkswagen. Vozidlo vzniká v hlavnom výrobnom závode spoločnosti ŠKODA AUTO v Mladej Boleslavi a je tak jediným modelom na báze MEB v Európe, ktorý sa vyrába mimo územia Nemecka. Automobilka kvôli modelu ENYAQ iV prebudovala doterajšiu linku a upravila ju aj pre potreby vozidiel kategórie MEB. Vďaka tomu tu – ako v jedinom európskom závode koncernu Volkswagen – prebieha súčasne výroba automobilov so spaľovacími motormi (na modulárnej platforme MQB) a elektromotormi (na platforme MEB). Z rovnakej linky tak okrem plne elektrického SUV schádza aj najpredávanejší model OCTAVIA.