AUTORIDE

Sedem vecí, ktoré potešia každého pravého autíčkara

Červené a modré auto
Zaujímavosti
Publikoval Denis   — Aktualizované 

Takmer všetci praví autíčkari, majú nejaké svoje "úchylky", ktoré obyčajní účastnici cestnej premávky nechápu a zrejme ani nikdy nepochopia. Pozri sa na týchto sedem "uchyliek", ktoré robia autíčkarom neskutočnú radosť. Ak sa v niektorom z týchto bodov nájdeš, neváhaj a napíš nám to do komentáru.

1. Keď si ľudia fotia tvoje auto

Obsah

Ak si tvoje auto niekto fotí, vyjadruje ti ten najväčší rešpekt, aký môže. Znamená to, že sa mu tvoje autíčko naozaj páči alebo, že je niečím výnimočné (či už v dobrom alebo zlom).

Toto však neplatí, ak si tvoje auto fotí policajt alebo niekto iný, v prípade ak si zaparkoval niekde, kde nemáš čo robiť, alebo si niekomu spôsobil škodu na aute, majetku a on si fotí tvoju špz. V takomto prípade ti dotyčná osoba určite žiaden rešpekt nevyjadruje a namiesto neho dostaneš krásnu pokutu alebo niečo podobné.

2. Prázdne parkovisko

Jedným slovom naozaj paráda, či už sa chceš naňom vyšantiť so svojou zadokolkou alebo len zaparkovať, pretože nemusíš hľadať vhodné miesto kam odstavíš svojho štvorkolesového miláčika a nemusíš sa báť, že ti nejaký ignorant omláti alebo poškriabe lak na tvojom autíčku.

Samozrejme ak niekto nepríde na prázdne parkovisko po tebe a nezaparkuje to rovno vedľa teba.

3. Keď zbadáš auto rovnakej značky

Toto platí najmä pre majitelov áut značky Alfa Romeo, ktorí okolo seba neprejdú bez toho aby si nezamávali, nepreblinkli alebo sa nepozdravili nejakým podobným gestom.

4. Tankovanie doplna

Niet nad radosť s natankovaním plnej nádrže. Niekoľko stoviek kilometrov od teba autíčko nebude nič pýtať a tak sa môžeš ísť vyšantiť na nejaké letisko, parkovisko alebo sa len tak povoziť, nad niečím popremýšľať a zrovnať si myšlienky v hlave. Toto je predsa najlepšia terapia, akú si človek milujúci autá môže dopriať.

5. Jazda šmykom

Majitelia áút s predným náhonom sa do šmyku dostávajú vo väčšine prípadov nechcenne. U majiteľov zadokoliek je to presný opak, do šmyku sa dostávajú úmyselne a užívajú si jazdu bokom, ktorá vyvoláva adrenalín a pocit šťastia.

Nakoniec už záleží len na schopnostiach vodiča a teda na tom, či ostane auto pokope alebo sa z neho stane kopa šrotu.

6. Predbehnutie prekážky (pomalého vodiča)

Poznáš to, užívaš si bláznivú jazdu a odrazu sa pred tebou objaví dôchodca, ktorý ide 50-tkou po okrskoch a ty ho nemôžeš obehnúť, pretože v protismere idú autá. Po niekoľkých minútach takejto jazdy už strácaš trpezlivosť, ale keď ho nakoniec obehneš, zaplaví ťa skvelý pocit z toho, že tvoja bláznivá jazda môže pokračovať.

7. Útek pred lepiacim sa autom

Len sa tak pokojne vozíš a odrazu sa na teba nalepí nejaké auto, ktoré má dostatok priestoru na to, aby ťa obehlo, ale neurobí to a namiesto toho sa bude stále približovať a svietiť na teba diaľkovými svetlami. Niet nad ten skvelý pocit, ktorý príde hneď potom, ako dupneš na plyn a pochováš toho magora dymom z tvojho TDI.