Prvá čisto elektrická flotila: Značka ŠKODA dodala slovenskej firme 7 modelov ŠKODA ENYAQ iV

Logo spoločnosti ŠKODA AUTO
Novinky
Tlačová správa
Publikoval Martin

Aj slovenskí fleetoví zákazníci prechádzajú na elektromobilitu. Svedčí o tom najnovšia dodávka siedmich plne elektrických modelov ŠKODA ENYAQ iV pre spoločnosť PRODCEN / DHOLLANDIA CENTRAL EUROPE, ktorá bude automobily využívať na firemné účely. Ide tak o vôbec prvú čisto elektrickú flotilu slovenskej spoločnosti. V rámci stratégie udržateľnosti firma prevádza svoj vozový park na elektrický pohon. Okrem atraktívneho pomeru ceny a výkonu zaujme ŠKODA ENYAQ iV aj veľkorysým priestorom, nízkymi nákladmi na prevádzku a údržbu, či veľkým dojazdom. PRODCEN / DHOLLANDIA CENTRAL EUROPE sa na prechod na zelenú mobilitu pripravovala už dlhšie, a to vytvorením uceleného systému nabíjania pre elektromobily s 12 stojanmi využívajúc energiu z inštalovaných solárnych panelov na streche výrobných hál.

„Spoločnosť PRODCEN / DHOLLANDIA CENTRAL EUROPE je naším dlhoročným firemným zákazníkom a veľmi nás teší, že toto partnerstvo pokračuje i s najnovším modelom s alternatívnym pohonom v podobe prvej bezemisnej flotily na Slovensku, ktorá pozostáva zo siedmich kusov nášho najnovšieho prírastku ŠKODA ENYAQ iV,“ uvádza Jaroslav Hercog, riaditeľ spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko a dodáva: „Sme radi, že zelená mobilita sa stáva atraktívnou aj v radoch firiem. Spoločnosť PRODCEN / DHOLLANDIA CENTRAL EUROPE je skvelým príkladom pre ostatných, ktorí myslia ekonomicky a zároveň ekologicky. Okrem novej firemnej flotily totiž spoločnosť disponuje uceleným systémom nabíjania pre elektromobily, ktorý získava energiu z obnoviteľných zdrojov, vďaka čomu firma ušetrí množstvo emisií a stáva sa ešte zelenšou.“

Elektromobil ako súčasť zelenej stratégie firmy

Značka ŠKODA na Slovensku v spolupráci s autorizovaným predajcom IMPA Žilina odovzdali spoločnosti PRODCEN / DHOLLANDIA CENTRAL EUROPE sedem kusov čisto elektrického modelu ŠKODA ENYAQ iV v rôznych konfiguráciách. Zamestnancom navyše poskytla odborné školenie o novom modeli ENYAQ iV a elektromobilite značky ŠKODA, vďaka ktorému bude pre nich využívanie tohto elektrického SUV jednoduchšie. Fabrika, ktorá vyrába hydraulické nákladné plošiny pre nákladné vozidlá s viac ako 600 zamestnancami, dbá o ekológiu už dlhodobo. Na streche sídla inštalovala solárne panely, ktoré vyrábajú energiu z obnoviteľného zdroja, najnovší prírastok v podobe firemnej flotily elektrických vozidiel je tak preto prirodzeným krokom v zelenej stratégii spoločnosti.

„Rozhodnutie našej spoločnosti chrániť životné prostredie prišlo už pred niekoľkými rokmi, o čom svedčí aj náš výrobný program a zelená stratégia. Naša zinkovňa patrí medzi najmodernejšie a najekologickejšie na svete. Značke ŠKODA sme verní od nášho začiatku – sú to spoľahlivé autá a jazdu na nich si naši zamestnanci veľmi vážia. Zaradenie ŠKODY ENYAQ iV do nášho vozového parku tak bolo prirodzenou voľbou, ktorá podčiarkuje naše ekologické cítenie a videnie budúcnosti. Vozidlá ENYAQ iV považujeme za najlepšie elektromobily na trhu vo svojej kategórii. Náklady na ich prevádzkovanie sú nižšie, nevyžadujú si tak častý servis a dokážeme ich nabíjať našimi solárnymi panelmi,“ hovorí Mario De Wilde, konateľ spoločnosti PRODCEN / DHOLLANDIA CENTRAL EUROPE.

Ideálna voľba pre firmy aj jednotlivcov

ŠKODA ENYAQ iV je novým, 100 % elektrickým prírastkom do rodiny modelov značky ŠKODA s cenou od 35 250 eur. Nový model ponúka dojazd viac než 500 km na jedno nabitie podľa WLTP, výkon do 195 kW a batožinový priestor o veľkosti 585 litrov. Už v základnej výbave pritom disponuje bohatou štandardnou výbavou počítajúcou s LED svetlometmi, 10“ dotykovým displejom, virtuálnym kokpitom, funkciou Bluetooth a Smartlink, tempomatom, dvojzónovou automatickou klimatizáciou či bezkľúčovým štartovaním a množstvom komfortných a bezpečnostných asistentov.

Vďaka lokálne nulovým emisiám či riešeniam nabíjania od ŠKODA AUTO Slovensko je model ŠKODA ENYAQ iV skvelou voľbou nielen pre náročných a ekologicky zmýšľajúcich zákazníkov, ale tiež pre firmy a spoločnosti, ktoré chcú znížiť flotilové emisie či znížiť svoju karbónovú stopu.


Viac informácií o vozidle nájdete na www.skoda-auto.sk alebo v sieti autorizovaných predajcov značky ŠKODA.