AUTORIDE | Web o autách od autíčkarov

Porsche 911 Turbo S Exclusive Series je luxusné auto nadopované výkonom

Tlačová správa
Publikoval Denis

Ak si fanúšikom legendárnej 911-tky, možno už vieš, že je to už 50 rokov, čo prvý model s týmto označením zišiel z výrobnej linky. Okrem klasických verzií vznikli mnohé limitované edície s drahšími komponentami, navýšením výkonu či luxusnými interiérovymi doplnkami. Práve k takýmto kúskom sa zaradí aj Porsche 911 Turbo S Exclusive Series, ktorý bude doslova nadopovaný výkonom a luxusom.

O mastnú cenovku sa postará limit 500 kusov tohto luxusného športiaku, po ktorom prahne každý, kto sa chce od ostatných boháčov nejak odlíšiť. V ponuke je samozrejme aj sériová 911 Turbo S, no verzia s označením Exclusive Series dostane pod kapotu 607 konských síl, čo je o 27 koní naviac.

Výkon 446 kW s krútiacim momentom 750 Nm poskytne viac než vynikajúcu dynamiku a o radenie sa postará 7-stupňová automatická prevodovka. Porsche 911 Turbo S Exclusive Series bude vybavené pohonom všetkých štyroch kolies, ktoré pozostávajú z 20 palcových diskov a krásneho dizajnu.

Zrýchlenie je naozaj divoké, toto Porsche sa rozbehne na 100 km/h už za 2,9 sekundy, pričom maximálna rýchlosť je stanovená na 330 km/h. Kapota a strecha je tvorená z karbónových vlákien, pričom karoséria svoju Golden Yellow farbou dodáva autíčku nádych exkluzivity. Vo výbave bude tiež aktívny podvozok Porsche Active Suspension Management.

Nejde síce o najvýkonnejšiu 911-tku, no ak by si o ňu predsa len mal záujem, prichystaj si 260 000 eur. Porsche okrem toho pripravuje model 911 GT2, ktorý by mal byť pekelne rýchly, hoci aj Porsche 911 Turbo S Exclusive Series sa na cestách rozhodne nenechá zahanbiť.