Okolo Slovenska: ŠKODA prináša na Slovensko cyklistickú špičku spolu s Petrom Saganom

Cyklistika
Novinky
Tlačová správa
Publikoval Martin

Už o mesiac prinesie ŠKODA AUTO Slovensko na naše cesty svetové cyklistické výkony. V rámci prestížnych pretekov Okolo Slovenska sa predstaví až sedem tímov najvyššej ligy s množstvom známych mien zo svetovej cyklistiky. Na štarte nebude chýbať ani najlepší slovenský pretekár Peter Sagan. Po prvýkrát v histórii budú môcť zároveň fanúšikovia sledovať preteky aj v priamom prenose a záznamoch na Eurosporte. Vedúci jazdec bodovacej súťaže získa podobne ako na Tour de France zelený dres s logom ŠKODA. Vozidlá s okrídleným šípom na kapote nebudú chýbať ani v pelotóne ako organizátorské vozidlá, novinkou je čisto elektrický ENYAQ iV ako vozidlo pre hlavného rozhodcu.

Preteky Okolo Slovenska, ktoré sa tento rok uskutočnia od 15. do 19. septembra, si počas ostatných troch rokov našli svoje miesto v kalendári medzinárodnej cyklistickej únie ako posledná etapová previerka pred majstrovstvami sveta. Na programe jubilejného 65. ročníka je prológ a 4 etapy, ktoré prevedú cyklistov od východu krajiny až po jej západ. Preteky odštartujú v Košiciach, povedú cez Spišské Podhradie, Dolný Kubín, Považskú Bystricu, Trenčianske Teplice a podujatie vyvrcholí v Trnave. Počas piatich dní cyklisti prejdú celkovo 692,1 kilometrov a zabojujú o 12 rýchlostných a 15 vrchárskych prémií. Na štarte sa spolu predstaví 22 tímov, z toho až 7 celkov najvyššej ligy World Tour. Chýbať nebude ani trojnásobný majster sveta a sedemnásobný víťaz bodovacej súťaže na Tour de France Peter Sagan, ktorý zavíta na preteky Okolo Slovenska v rámci prípravy na MS vo Flámsku. V tíme budú aj jeho pomocníci, ktorí spolu s najúspešnejším slovenským cestným cyklistom v histórii odchádzajú do Total Energies – Maciej Bodnar a Daniel Oss, tiež brat Juraj Sagan a Erik Baška.

„Cyklistika je naša vášeň, preto som nesmierne rád, že ako jeden z najväčších podporovateľov slovenskej cyklistiky môžeme fanúšikom opäť priniesť cyklo podujatie svetovej úrovne. Verím, že úžasné výkony a napätú atmosféru si diváci užijú naživo aj v televíznom prenose. Po prvýkrát zároveň uvidia v akcii na tomto podujatí plne elektrické SUV značky ŠKODA ENYAQ iV, ktoré absolvuje svoju bezemisnú jazdu v pelotóne ako vozidlo hlavného rozhodcu," uviedol Roman Rajtár, vedúci marketingu ŠKODA AUTO Slovensko.

Od východu na západ

Atmosféru podujatia, napäté štarty a ovácie vo finiši si tento rok môžu vychutnať fanúšikovia naozaj z celého Slovenska. Preteky odštartuje atraktívny večerný prológ ulicami Košíc, prvá etapa sa uskutoční v okolí Košíc, druhá zo Spišského podhradia do Dolného Kubína, tretia etapa je naplánovaná z Dolného Kubína až do Považskej Bystrice. Posledná etapa so štartom v Trenčianskych Tepliciach skončí v Trnave, kde celé podujatie vyvrcholí. Súčasťou jubilejného ročníka sú aj organizované cyklojazdy v každom etapovom meste, kde nebude chýbať ani bohatý sprievodný program, ktorý fanúšikom spríjemní chvíle čakania na hviezdy cyklistiky.

Premiéra bezemisnej jazdy

Organizátori podujatia sa aj počas prebiehajúcich pretekov budú môcť spoľahnúť na flotilu vozidiel značky ŠKODA. Spolu bude v teréne 15 vozidiel a v premiére na tomto podujatí nebude chýbať ani prvý čisto elektrický model ENYAQ iV, ktorý sa zhostí úlohy vozidla hlavného rozhodcu. Fanúšikovia tak uvidia v akcii nielen svetovú špičku cyklistiky, ale podľa hodnotení a ocenení aj špičku v bezpečnosti či dizajne z auto-moto sveta.

Víťaz bodovacej súťaže si zároveň bude obliekať, tak ako na Tour de France, zelené tričko s logom ŠKODA.

ŠKODA má cyklistiku v krvi

Cyklistika je doslova zapísaná v DNA značky ŠKODA, keďže jej zakladatelia Laurin & Klement začínali v roku 1895 ako výrobcovia bicyklov. Okrem legendárnych svetových pretekov Tour de France či Vuelta ŠKODA AUTO dlhodobo stojí aj pri cyklistike na Slovensku. Už ôsmy rok organizuje najprestížnejšie preteky horských bicyklov ŠKODA BIKE OPEN TOUR, rovnako je dlhoročným partnerom pretekov cestnej cyklistiky Okolo Slovenska. ŠKODA na Slovensku nezabúda ani na tých najmenších a aj tento rok bude hrdým partnerom Detskej tour Petra Sagana, kde si hneď v niekoľkých kategóriách môžu zmerať sily všetky deti od 3 do 14 rokov.