AUTORIDE

Koenigsegg doslova zlikvidoval rekord Bugatti z 0 na 400km/h! Pozri sa, za koľko to dal

Video
Publikoval Denis  

Nebolo to tak dávno (zhruba mesiac dozadu), čo Bugatti oznámilo svoj ohromný rekord, respektíve dva rekordy - maximálna rýchlosť 440 km/h a zrýchlenie z 0 na 400 km/h a zároveň zastavenie (0-400-0) za šialených 41.96 sekúnd. Páni z Koenigseggu tým však ohúrení neboli a v Škandinávii za volantom celkom novej Agera RS dokázali, prečo ich zrýchlenie Bugatti Chiron vôbec nenadchlo.

Koenigsegg Agera RS vrátane 1MW upgradu motora dodáva výkon 1360 konských síl a neuveriteľný krútiaci moment 1371 Nm. Tento test bol naplánovaný už na záver Septembra v Papenburgu v Nemecku, no počasie hralo proti Koenigseggu. Napokon sa rozhodlo o paradoxne slnečnom počasí v Dánsku.

Testovanie prebiehalo od 1. Októbra a Koenigsegg urobil niekoľko menších úprav v rámci kalibrácie zadného spojlera, aby tak zlepšili aerodynamické vlastnosti. Táto na prvý pohľad drobná úprava je teraz štandardom pre všetky ich autá. Keď bočný vietor ustál a auto spolu so šoférom Niklasom Liljajom boli pripravení, zdolanie rekordu mohlo začať.

Niklasovi sa vzápätí podarilo doslova zlikvidovať predošlý rekord 0-400-0 o slušných 5.52 sekúnd. Celkovo tak zrýchlenie z 0 na 400 km/h a úplné zastavenie trvalo len 36.44 sekúnd! Ohromné! Pritom z 0 na 400 km/h sa Agera RS dostala už za 26.88 sekúnd a po prejdení necelých 2km (konkrétne 1936 metrov). Následné zastavenie z rýchlosti 400 km/h trvalo 9.56 sekúnd, pričom postarali sa o to mohutné karbónovo keramické disky.

Pred Koenigseggom tak skladáme klobúk a opäť raz dokázali, že patria k svetovej špičke. Pozri si dokonalosť v pohybe: