Nová Škoda Superb prichádza do predaja aj ako liftback. Ten štartuje od 37 340 eur

50_skoda_superb_993eed1d-1920x1080
Novinky
Tlačová správa
Publikované

Autorizovaní partneri značky Škoda na Slovensku od dnešného dňa prijímajú objednávky na novú generáciu modelu Superb vo variante liftback.

  • Štvrtá generácia modelu Superb na Slovensku dostupná už aj v prevedení liftback

  • Atraktívne vybavená verzia štartuje s uvádzacím bonusom na cene 37 340 eur s DPH

  • Ponuka motorov zahŕňa zážihový motor 1,5 TSI a dva vznetové agregáty 2,0 TDI – základný s výkonom 110 kW (150 k) a silnejší 142 kW (193 k), ktorý je kombinovaný s pohonom všetkých kolies

Vlajková loď mladoboleslavskej automobilky v segmente vozidiel so spaľovacími motormi je tak už dostupná v oboch karosárskych verziách so skvelou výbavou, v ktorej nechýbajú najvyspelejšie asistenčné systémy a najmodernejšie technológie. Superb, ktorý naďalej stavia na bezkonkurenčnej priestrannosti, štartuje po novom už od 37 340 eur s DPH.

Ponuka našej vlajkovej lode sa opäť rozšírila a Superb je tak už dostupný nielen vo verzii kombi, ale aj ako liftback, a to s pohonom predných i všetkých štyroch kolies. Obľúbené manažérske vozidlo je tak možné počnúc dnešným dňom objednávať v sieti našich partnerov,“ uviedol Roman Rajtár, vedúci marketingu a produktu spoločnosti Škoda Auto Slovensko a dodal: „Práve nedávno predstavená štvrtá generácia modelu Škoda Superb predstavuje vrchol našej ponuky a verím, že osloví aj záujemcov o prémiové modely. Krátko po uvedení na trh sa nám podarilo do predaja dostať všetky obľúbené varianty a motorizácie, pričom v priebehu roka prídu na rad ďalšie motorizácie, vrátane novej generácie plug-in hybridného pohonu.“

Dostupná trojica motorov, paleta motorizácií sa v priebehu roka ďalej rozrastie

Záujemcovia o nový Superb vo variante liftback môžu zatiaľ voliť medzi zážihovým agregátom 1,5 TSI 110 kW s mild-hybridnou technológiou a turbodieselom 2,0 TDI v dvoch výkonových stupňoch. Základ disponuje najväčším výkonom 110 kW a kombinuje sa s pohonom predných kolies, 142 kW verzia štandardne poháňa všetky kolesá.

Škoda Superb tak zostáva jedným z mála zástupcov svojho segmentu s možnosťou pohonu 4×4. Všetky pohonné jednotky spĺňajú emisnú normu Euro 6d a sú štandardne spojené so sedemstupňovou automatickou prevodovkou DSG.

06_skoda_superb_313eda09-1920x1281

Selection ako bohato vybavený štandard už od 37 340 eur vrátane DPH

Škoda Superb aj vo svojej najnovšej generácii zaujme bezkonkurenčným priestorom pre cestujúcich a ich batožinu. Objem batožinového priestoru sa oproti predchádzajúcej generácii zväčšil o 20, resp. 30 l, na celkových 645 l pri liftbacku, resp. 690 l pri kombi.

Po sklopení zadných sedadiel môže byť k dispozícii až 1 920 litrov. Superb sa tiež môže pochváliť jedinečným priestorom pre posádku. Cestujúci na zadných sedadlách majú teraz ešte viac miesta nad hlavou aj pred kolenami. Už základné prevedenie Selection ponúka bohatú výbavu, v ktorej nechýba 8 airbagov, zadná parkovacia kamera s parkovacími senzormi vpredu i vzadu, 10-palcový virtuálny kokpit, 13-palcový infotainment systém, trojzónová automatická klimatizácia Climatronic, LED predné svetlomety, vyhrievanie predných sedadiel, 15W bezdrôtové nabíjanie telefónu, textilné koberce vpredu aj vzadu a mnoho ďalších položiek komfortnej i bezpečnostnej výbavy.

Odporúčaná predajná cena liftbacku štartuje na 37 340 eur vrátane DPH pri motorizácii 1,5 TSI 110 kW a na 40 740 eur vrátane DPH pri motorizácii 2,0 TDI 110 kW, verzia 2,0 TDI 142 kW 4×4 začína na 45 340 eur s DPH.

Smerom k prémiovému segmentu: Laurin & Klement cieli na najnáročnejších klientov

Výbavový stupeň Laurin & Klement je v ponuke od 44 690 eur vrátane DPH s motorom 1,5 TSI 110 kW, od 48 090 eur vrátane DPH s motorom 2,0 TDI 110 kW a od 52 690 eur vrátane DPH s motorom 2 ,0 TDI 142 kW 4×4. Nad rámec výbavy Selection pridáva L&K napríklad Matrix-LED predné svetlomety, head-up displej, adaptívny podvozok DCC+ s progresívnym riadením, virtuálny pedál, bezkľúčové zamykanie a štartovanie KESSY s alarmom, Top ergonomické predné sedadlá s ventiláciou a masážnou funkciou, funkcie asistovanej jazdy 2.0+ a rad ďalších položiek.

Nad rámec štandardnej výbavy si zákazníci môžu vybrať z mnohých tematicky zostavených paketov a individuálnych výbavových prvkov. Stále pripojenie k internetu umožňuje aktualizácie infotainmentu „Over-the-Air“, plánovanie trás online aj početné mobilné online služby Škoda Connect, medzi ktoré patrí proaktívny servis a vzdialený prístup.

V dohľadnej dobe ponuku modelu obohatia ešte výbavové stupne Top Selection a Essence a koncom roka príde na trh aj v prevedení Sportline.

Viac informácií je možné nájsť na www.skoda-auto.sk alebo v sieti autorizovaných predajcov značky Škoda.