Môžeme byť už len hlasový príkaz od podania športovej stávky z auta

Smartfón
Novinky
Publikoval Martin

Všetci sme nadšení, keď môžeme vidieť, ako do vozidiel pribúdajú nové technológie, ktoré nám zjednodušujú život a spríjemňujú jazdu. Na hlasové ovládanie umožňuje vodičom vykonávať počas jazdy mnoho činností, pre ktoré by inak museli zobrať do ruky mobil, či dokonca notebook. Je všetkým jasné, že pozeranie do mobilu počas šoférovania je nebezpečné, napriek tomu tu stále máme vodičov, ktorí toto nebezpečenstvo ignorujú. Napovedajú tomu aj sprísnené tresty za používanie mobilu počas jazdy.

Aj táto novinka v hlasovom ovládaní spríjemní vodičom dlhé jazdy a zároveň spraví naše cesty bezpečnejšie. Čoraz dlhšie kolóny na cestách sa môžu stať znesiteľnejšími. Hoci nemusí táto zmena ovplyvniť ihneď väčšinu vodičov, tak tí, ktorí stávkujú na šport, ju iste ocenia. A kto vie, možno aj práve vy využijete možnosti, ktoré vám stávkovanie pomocou hlasového príkazu prinesú.

Obsah

Športové stávky sú na ceste

Online stávkovanie nadobúda na veľkej popularite ako v zahraničí, tak aj u nás. Môžeme ho vidieť v stále viac reklamných spotoch a pribúdajú aj stávkujúci okolo nás. Keďže športové stávkovanie sa neustále vyvíja, schopnosť staviť kedykoľvek a kdekoľvek sa stáva pre mnohých čoraz dôležitejšou. Spoločnosť Simplebet pomáha posunúť tento koncept na novú úroveň a aj vďaka nim by sa uzatváranie stávok počas jazdy mohlo čoskoro stať realitou. Spoluzakladateľ a generálny riaditeľ SimpleBet Chris Bevilacqua vystúpil minulý mesiac na SPORTEL Rendez-vous v Miami, čo je medzinárodný športový trh a summit. Spoločnosť zaoberajúca sa stávkovými technológiami na ňom predstavila spotrebiteľom novú možnosť športového stávkovania.

Za posledné roky sa snažia stávkové kancelárie priniesť stávkarom možnosť užiť si svoje hobby čo najjednoduchšie a kdekoľvek. Z kamenných pobočiek sa presunuli do online priestoru. Z online prostredia sa prispôsobili na aplikácie do mobilných telefónov, ktoré sú jednoduchšie na používanie a nie ste obmedzení veľkosťou notebooku či počítača. Stávkari majú možnosť už zápasy z mobilu priamo sledovať a stávkovať v reálnom čase. A bookmakeri sa chcú posunúť ešte ďalej. Existujú však určité obmedzenia. Keďže na mnohých miestach existujú obmedzenia, ktoré bránia používaniu mobilného zariadenia počas jazdy, uzatváranie stávok za volantom je problematické.

Čoskoro by sa to však mohlo zmeniť. Simplebet, poskytovateľ technológie športového stávkovania, sa spája s ďalšími spoločnosťami na novom riešení. Do konca tohto roka by ste mali mať možnosť uzatvárať športové stávky pomocou hlasových príkazov aj počas šoférovania. Je však veľmi pravdepodobné, že slovenskí stávkari medzi vodičmi si počkajú dlhšie. Aj keby táto technológia prišla na Slovensko okamžite, nemohli by ju aktívne využívať, dokým by sa stávkové kancelárie so slovenskou licenciou od URHH nedohodli s výrobcami na jej využívaní. Na Slovensku totiž nie je legálne stávkovať u bookmakeroch, ktorí nemajú slovenskú licenciu a preto zahraničné stávkové kancelárie, ktoré budú túto technológiu používať veľmi pravdepodobne nebudú dostupné na Slovensku. Pokiaľ chcete vedieť, ktoré sú tie najlepšie stávkové kancelárie na Slovensku, vyskúšajte bestbettingsites.com.

Prečo vzniklo toto riešenie

SimpleBet pre tento projekt spolupracuje s Radioline, spoločnosťou zaoberajúcou sa rádiovými a podcastovými riešeniami, a poskytovateľom platformy pre pripojené vozidlá ConnectedTravel. Koncept sa práve objavil na výstave NAB (National Association of Broadcasters) v Las Vegas, ktorá sa začala v sobotu a pokračuje do stredy.

Stávkujúci vodiči, ktorí počúvajú ako sa vyvíja zápas môžu rovno skočiť do akcie. SmartRadio, ako sa v súčasnosti nazýva táto technológia, je už vo fáze testovania a umožňuje tipujúcim uzatvárať stávky pomocou hlasových príkazov, dokonca aj počas jazdy. Povedať svojmu autu, aby „stavilo dnes večer 20 eur na to, že strelí Hamšík gól“ alebo „podalo za 10 na výhru Anglicka proti Walesu“, sa čoskoro stane skutočnosťou. Mnohým stávkarom to úplne zmení pôžitok z tipovania. Mnohí mali doteraz problém, že hoci vedeli sledovať priebeh zápasu, nemohli si staviť a prišli tak o výhry. Tento problém by už neexistoval za volantom.

Integrácia nových technológií, ako sú hlas, platby a elektronický obchod, do vozidiel umožňuje vodičom okamžitú a bezpečnú interakciu so zvukovým programom. „Vodiči sa môžu hrať a kupovať to, čo počujú, a zapojiť sa vo chvíľach, keď sú najviac inšpirovaní“, hovorí Bryan Biniak, generálny riaditeľ ConnectedTravel. SmartRadio pracuje so systémom Android Automotive vytvoreným spoločnosťou Google. Umožňuje komukoľvek vo vozidle komunikovať s programovaním rádia v reálnom čase, a to aj vrátane športových súťaží.

Už prebieha integrovanie

Radioline už začína pridávať SmartRadio do svojich aplikácií vrátane Android Automotive, Android Auto a Apple CarPlay. Aplikácie spoločnosti podporujú viac ako 110 000 rádiových streamov a podcastov z viac ako 160 krajín po celom svete a v 18 jazykoch. A toto je len začiatok. Podľa prevádzkového riaditeľa spoločnosti Radioline Xaviera Filliola bude aplikácia s podporou SmartRadio súčasťou viac ako 100 miliónov vozidiel Android Automotive. Konečným cieľom je, aby sa stala súčasťou vozidiel Ford, Honda, Nissan a ďalších.

SmartRadio je len malá časť toho, čo môže Radioline poskytnúť. Spotrebitelia môžu synchronizovať svoj obsah na viacerých zariadeniach a jednoducho vytvárať zoznamy skladieb. Aplikácia tiež umožňuje používateľom:

  • Spomaliť rýchlosť prehrávania.

  • Zrýchliť rýchlosť prehrávania.

  • Sťahovať epizódy podcastov. To môže byť pre stávkujúcich veľmi užitočné pri získavaní informácií o podcastoch so športovými stávkami a výsledkami.

A čo je podstatné, že túto technológiu bude môcť v budúcnosti využívať naozaj každý vodič, nie len športoví nadšenci.

A takéto vylepšenia sú niečo, čo poteší každého autičkára. Ak chcete vedieť, čo ešte vie potešiť každého autičkára, určite si prečítajte aj tento článok.

Prečo nás to vôbec zaujíma?

Benefity, ktoré môže v budúcnosti táto technológia mať na naše každodenné jazdenie sú naozaj veľké. Hoci je momentálne sústredená na športové stávkovanie, vie naše cesty jednoznačne spríjemniť. Možno sa považujete za pozorných vodičov a na mobil zásadne nesiahnete počas jazdy, no žiaľ väčšina vodičov taká nie je. Napríklad v Nemecku používa mobil za volantom až 55 % vodičov. Používanie mobilu za volantom je podľa štatistík nebezpečnejšie ako alkohol, a bolo to dokonca najčastejšia príčina dopravných nehôd. Príčiny sú zoradené od najčastejšej:

  1. Používanie mobilné telefóny za jazdy

  2. Prekročenie rýchlost

  3. Jazda pod vplyvom

  4. Bezohľadná jazda

  5. Zlé počasie

Preto všetky novinky, ktoré umožňujú vodičom neprerušovane sa sústrediť na cestu bez toho, aby im obmedzovali pohodlie a slobodu, ktorú im mobil prináša sú pre nás zaujímavé. Či chceme alebo nie, mnohí s mobilom potrebujú pracovať takmer neustále a podobných ľudí pribúda. Na Slovensku len nedávno sprísnili tresty za používanie telefónu za volantom a môže viesť až k strate vodičského oprávnenia. Mali by sme sa pre to snažiť prispôsobiť sa tejto dobe, pretože prísnejšie tresty budú čoraz menej efektívne.