Modernejšie a bližšie – nová košická pobočka DPD

DPD dodávka
Novinky
Tlačová správa
Publikoval Denis

Nové depo je nabité modernými technológiami a pre košických zákazníkov predstavuje výrazné zvýšenie komfortu. Nachádza sa v novovybudovanom Immoparku, ktorý je o niekoľko kilometrov bližšie k centru mesta v porovnaní s pôvodnými priestormi.

Nová pobočka bude obsluhovať primárne druhé najväčšie slovenské mesto a juhovýchod Slovenska. Je výrazne bližšie k centru Košíc ako pôvodné skladové priestory, čo umožní rýchlejšiu obsluhu celej oblasti. Zlepšila sa tiež dostupnosť služieb najmä pre ľudí, ktorí si zvykli na využívanie odberných miest Pickup. „Rýchlosť a dostupnosť služieb je dnes kľúčový faktor. Nové priestory nám umožnia byť bližšie k zákazníkom a poskytovať im rýchle a komfortné služby, čo je našim dlhodobým cieľom,“ vysvetľuje Peter Pavuk, generálny riaditeľ kuriérskej spoločnosti DPD SK.

Špičkové technológie

Košické depo ponúka 1 300 štvorcových metrov pre manipuláciu a distribúciu zásielok a 300 metrov kancelárskych priestorov. Je vybavené modernými technológiami, ktoré zvyšujú bezpečnosť a sú šetrné k životnému prostrediu. Priestor je napríklad osvetlený výlučne pomocou LED technológie. Pohyb balíkov a ich bezpečnosť zabezpečuje 32 moderných kamier v interiéri. Kuriéri budú už onedlho jazdiť k zákazníkom aj na elektrických dodávkach. „Pri výstavbe sme kládli vysoký dôraz na bezpečnosť a ekológiu. DPD už dnes doručuje všetky zásielky s neutrálnym vplyvom na uhlíkovú stopu. Moderné priestory nám pomôžu vplyvy na životné prostredie ešte viac znížiť,“ vysvetľuje Pavuk.

Zaujímavosťou nových priestorov je aj to, že ide o prvé tzv. modulové depo. To znamená, že je možné napríklad flexibilne meniť rozmery kancelárskych priestorov, alebo počet kuriérskych brán, ktoré sú aktuálne potrebné. DPD má v súčasnosti na Slovensku 18 pobočiek a jedno centrálne triediace stredisko.

Sources: www.dpd.com