AUTORIDE

Logá áut nemeckých automobiliek: Poznáš ich význam?

BMW znak
Zaujímavosti
Publikoval Denis  

Každý správny automobilový nadšenec určite vie, ako vyzerajú logá áut rôznych automobiliek. Nie každý však vie, čo tieto logá znamenajú či symbolizujú. Keďže nás zaujíma každý detail na autách, rozhodli sme sa, že pripravíme článok, v ktorom si vysvetlíme, čo symbolizujú jednotlivé logá áut nemeckých automobiliek.

Pýtaš sa, prečo sme si na dnes vybrali práve logá áut nemeckých automobiliek? Nemecké značky áut patria v našich končinách medzi najobľúbenejšie a najžiadanejšie a práve preto sa im v dnešnom článku povenujeme a vysvetlíme si, čo symbolizujú ich logá. Poďme sa bez zbytočných reči pozrieť na tie najznámejšie logá áut nemeckých automobiliek.

Obsah

Logá áut nemeckých automobiliek:

Všetky spomenuté logá áut nemeckých automobiliek sú zoradené podľa abecedy.

Logo Adleru tvorí orlica na podstavci, ktorá je symbolom Nemecka.

Logo Alpiny je tvorené červeno modrým erbom, pričom na červenej časti erbu je umiestnený karburátor od talianskej firmy Weber a na modrej časti je kľukový hriadeľ.

Znak Audi, „štyri kruhy“, je symbolom jedného z najstarších výrobcov vozidiel v Nemecku. Predstavuje splynutie štyroch, do tej doby nezávislých výrobcov, Audi, DKW, Horch a Wanderer. Spolu so značkou NSU, ktorá k nim pristúpila v roku 1969, tvoria korene dnešnej akciovej spoločnosti Audi.

Logo, respektíve farby znaku automobilky BMW sú odvodené od bavorskej vlajky, no taktiež odrážajú pôvod značky BMW, ktorá kedysi vyrábala letecké motory. Logo BMW teda znázorňuje rotujúcu bielu vrtuľu na modrej oblohe ako symbol výrobcu leteckých motorov. Bielo-modrú farbu mala tiež jedna bavorská letka, ktorá používala motory od BMW.

Logo značky Borgward tvorí erb v tvare kosoštvorca, ktorý má bielu a červenú farbu. Tieto farby reprezentujú vlajku nemeckého mesta Brémy, v ktorom automobilka sídlila.

Spoločnosť DKW používala rovnaké logo ako AUTO UNION (štyri kruhy), avšak s jedným rozdielom. Nad logom AUTO UNION bol umiestnený erb bielo-zelenej farby v ktorom bol nápis DKW.

Logo spoločnosti Mercedes-Benz sa skladá z trojcípej hviezdy, ktorá symbolizuje nadvládu pohonu na zemi, vo vode a vo vzduchu.

Logo značky NAG tvoril šesťuholník, v ktorom sa nachádzali tri písmena. v hornom rohu šesťuholníka bolo umiestnené písmeno N, vľavo dole A a vpravo dole G. Tieto písmena tvorili skratku spoločnosti Neue Automobil-Gesellschaft (NAG).

Na svojom začiatku používal Opel najskôr logo s nápisom Opel. V 40-tych rokoch bol znak zmenený na vzducholoď vsadenú do zlatého krúžku. Dnes však používa Opel jednoduché logo blesku vsadeného do krúžku.

Základom loga Porsche je erb a vlajka spolkovej krajiny Bádensko-Württembersko, uprostred ktorého je umiestnený skákajúci kôň na žltom štíte, čo je v podstate erb mesta Stuttgart, v ktorom spoločnosť Porsche sídli.

Logo Smartu obsahuje písmeno "c", ktoré znamená "kompaktné vozidlo" a žltú šípku, ktorá symbolizuje pohyb vpred alebo postup, pretože ukazuje správnym smerom.

Logo značky VW sa skladá z iniciálov tejto značky, pričom V znamená "Volks" a W zas "Wagen", čiže Volkswagen, čo v preklade znamená ľudové vozidlo.

Ak si sklamaný, že si v tomto článku nenašiel informácie o iných ako nemeckých logách áut, nezúfaj, postupne sa pozrieme na všetky známe logá áut. V ďalšom článku sa však môžeš teši na logá áut talianskych automobiliek.