AUTORIDE

Lamborghini odhalilo svoje prvé SUV, ktoré sa taktiež stalo najrýchlejším SUV na svete!

Video
Publikoval Denis  

Lamborghini predstavilo svetu svoje prvé SUV, ktoré získalo pomenovanie Urus. Záujemcov o toto prémiové SUV sa snažilo navnadiť viacerými upútavkami z rôznych oblastí a terénu, pričom tvrdilo, že postaví najrýchlejšie SUV, aké jazdilo na Nurburgringu. Zdá sa, že sa mu to podarilo.

Urus sa stal oficiálne najrýchlejším SUV na svete a dá sa povedať, že ide o superšport, teda aspoň v kategórií SUV. 650 koní pod kapotou sa príjemným revom dožaduje rýchlosti, pri ktorej drvivej väčšine ľudí naskakuje husia koža. Maximálna rýchlosť totiž dosahuje 304 km/h, čo je, ako som už spomínal, rekord v kategórií SUV. Bentley Bentayga síce zaostáva iba o niekoľko číslic, no Urus so zrýchlením z 0 na 100 km/h za 3,6 sekundy dokáže konkurovať mnohým športovým autám.

To však ani zďaleka nie je všetko. Svoje kvality dokazuje Urus nielen na ceste, ale aj na piesku, snehu či v drsnom teréne. Dvomi turbodúchadlami preplňovaný vidlicový osemvalec predsa pod kapotou nemá každé SUV a hoci vieme, že v prípade off-roadu to nie je iba o motore, Urus je vybavený pohonom všetkých štyroch kolies a kvalitné pneumatiky sú štandardom.