Lamborghini tvrdí, že postaví najrýchlejšie SUV, aké kedy jazdilo na Nurburgringu

Lamborghini Urus
Novinky
Publikoval Denis

Lamborghini sa chystá poodhaliť svoje druhé SUV, ktoré by malo dostať pomenovanie Urus. Akonáhle bude toto luxusné SUV predstavené, stane sa neoddeliteľnou súčasťou aktuálnej produkcie značky Lamborghini - tá sa totiž chystá rozšíriť továreň v Sant Agata.

Podľa magazínu Motor Authority bude Urus neskutočne rýchly. Vo Frankfurte na autosalóne Motor Show totiž hlavný inžinier vývoja Maurizio Reggiani povedal, že Urus dosiahne maximálnu rýchlosť až 300km/h a stane sa tak najrýchlejším SUV, aké kedy jazdilo na trati Nurburgring. To znamená, že si trúfa poraziť Porsche Cayenne Turbo S a jeho čas 7"59.74 na spomínanej trati.

To, či sa tak stane, je otázne, no reálne, nakoľko Urus bude pravdepodobne najľahšie a zároveň najvýkonnejšie SUV vyrobené koncernom VW, pričom Cayenne a Bentayga taktiež patria spadajú pod jeho výrobu. Lamborghini Urus bude mať pod kapotou vidlicový osemvalec (V8) preplňovaný dvojicou turbodúchadiel, ktoré dodajú výkon údajných 650 konských síl. Čo sa výkonu týka, zatiaľ nejde o konečnú hodnotu, no pokiaľ by to bola pravda, Urus by z hľadiska výkonu prekonal obe spomínané SUV-čka od koncernu VW.

A zrýchlenie? Len 4 sekundy budú stačiť Urusu k tomu, aby sa ručička na tachometri posunula z 0 na 100km/h. Výroba začne koncom tohto roka, konkrétne 4. decembra.