AUTORIDE

Koronavírus: Sieť AAA AUTO predáva vozidlá súkromným osobám online, ostáva povolený bežný predaj firmám a podnikateľom

AAA Pobočka BA
Novinky
Tlačová správa
Publikoval Denis  

Po tom, čo sieť AAA AUTO previedla všetky kapacity na zabezpečenie predaja vozidiel online a cez call centrum, záujem o ojazdené vozidlá sa oproti bežnému obdobiu dokonca zvýšil. AAA AUTO upozorňuje, že opatreniami vlády nebol zakázaný obchod medzi firmami a podnikateľmi. Sieť AAA AUTO už skôr zaviedla pravidelnú dezinfekciu vozidiel aj pobočiek a kontroluje zdravotný stav svojich zamestnancov. Platí, že koronavírus zatiaľ nebol potvrdený u žiadneho pracovníka spoločnosti.

Sme v období, kedy za bežných okolností prebieha hlavná predajná sezóna ojazdených automobilov. Ľudia potrebujú po zime začať riešiť svoju mobilitu. Rovnako potrebujú v dobe epidémie bezpečný spôsob dopravy k lekárovi, na nákup základných potravín alebo do zamestnania, nechcú riskovať verejnú dopravu. Záujem o ojazdené vozidlá je obrovský, na webe vidíme nárast vyhľadávaní, a to hlavne pri lacnejších autách. Možnosť predávať súkromným osobám len mimo predajne je samozrejme veľmi obmedzujúce, aj keď vidíme, že ľudia sa rýchlo učia kupovať online s dovozom domov aj ojazdené vozidlá. Je tiež dôležité spomenúť, že vláda nezakázala predaj podnikateľom a firmám, kde pokračujeme v bežnom režime predaja v kanceláriách, aby mohli naďalej podnikať. Poskytované zľavy sú zatiaľ najvyššie v našej histórii, cielenie na radikálne zníženie zásob našich vozidiel v rámci krízového plánu manažmentu sa samozrejme vzťahuje na všetkých,“ uviedla Karolína Topolová, generálna riaditeľka a predsedníčka predstavenstva AURES Holdings, prevádzkovateľa medzinárodnej siete AAA AUTO.

Call centrum vybavujúce dopyt po vozidlách, ktoré ľudia vyhľadávajú na internete, má momentálne posilnenú kapacitu. Je to viac ako 200 operátorov umiestnených v samostatných kanceláriách po desiatich ľuďoch. „Na zabezpečenie doručovania vozidiel sme presunuli všetky kapacity predajcov. Len v Bratislave ide o zhruba 50 pracovníkov, ktorí robia izolovane. Vo zvyšku republiky je približne 150 ďalších. Sme pripravení splniť všetky záväzky, ktoré máme voči našim zákazníkom,“ uviedla Karolína Topolová.

Ľudia si môžu vozidlá, o ktoré majú záujem, vybrať na internetovej stránke aaaauto.sk a online si ich zarezervovať. Na call centre sa na zelenej linke 0800 100 100 môžu následne s operátormi dohodnúť na mieste a čase odovzdania automobilu doma alebo tam, kde im to najviac vyhovuje. Vydezinfikované auto na miesto pristaví predajca. Rovnako tak bude možné uzavrieť na mieste na nákup vozidla na splátky úver, poskytovaný našimi renomovanými partnermi.

Pokiaľ sa ľudia pre kúpu vozidla aktuálne len rozhodujú, chcela by som pripomenúť, že individuálne cestovanie vlastným vozidlom namiesto verejnej dopravy je v dobe rôznych epidémií jedným z najúčinnejších opatrení, ktoré pomáhajú sa nákaze vyhnúť,“ poznamenala Topolová.

Zákazníci, ktorí si už v uplynulých dňoch vozidlo kúpili, môžu spoločnosť telefonicky požiadať o doručenie automobilu domov. So zákazníkmi naďalej komunikuje aj zákaznícky servis, ktorý je tiež možné kontaktovať prostredníctvom zelenej linky.