Klaus Zellmer sa k 1. júlu stane novým predsedom predstavenstva ŠKODA AUTO a.s.

Thomas Schäfer skončí k 30. júnu 2022, po takmer dvoch rokoch v čele spoločnosti ŠKODA AUTO a.s., vo funkcii predsedu predstavenstva.
Novinky
Tlačová správa
Publikoval Martin

Doterajší predseda predstavenstva Thomas Schäfer prevezme k 1. júlu 2022 funkciu predsedu predstavenstva značky Volkswagen, stane sa členom predstavenstva koncernu Volkswagen a bude riadiť skupinu objemových značiek

Novým predsedom predstavenstva spoločnosti ŠKODA AUTO a.s. bude od 1. júla 2022 Klaus Zellmer, ktorý v súčasnosti ako člen predstavenstva značky Volkswagen zodpovedá za oblasť predaja, marketingu a after sales. Doterajší predseda predstavenstva ŠKODA AUTO Thomas Schäfer k 1. júlu 2022 prevezme funkciu predsedu predstavenstva značky Volkswagen, zároveň sa stane členom koncernového predstavenstva a bude riadiť skupinu objemových značiek.

Klaus Zellmer je s účinnosťou od 1. júla 2022 menovaný za nového člena predstavenstva spoločnosti ŠKODA AUTO a.s., aby ho následne v súlade s právnymi predpismi Českej republiky predstavenstvo mohlo zvoliť za nového predsedu. Zellmer tak bude nástupcom Thomasa Schäfera, ktorý funkciu predsedu predstavenstva spoločnosti ŠKODA AUTO a.s. opustí koncom júna. Schäfer sa na pozícii prevádzkového riaditeľa od 1. apríla 2022 venuje operatívnemu riadeniu značky Volkswagen a od 1. júla 2022 prevezme funkciu predsedu jej predstavenstva. Zároveň sa stane členom predstavenstva koncernu Volkswagen a bude riadiť skupinu objemových značiek.

Murat Aksel, predseda dozornej rady ŠKODA AUTO a.s., hovorí: „Thomas Schäfer automobilku ŠKODA previedol dvoma extrémne ťažkými rokmi a zároveň prostredníctvom stratégie NEXT LEVEL – ŠKODA STRATEGY 2030 formuloval jasný plán do budúcnosti. ŠKODA AUTO je teraz elektrifikovanejšia, digitálnejšia a medzinárodnejšia ako kedykoľvek predtým. Úspešným uvedením elektromobilu ENYAQ iV na trh a ďalšími plánovanými modelmi s elektrickým pohonom, prevzatím zodpovednosti za regióny a platformy pre koncern Volkswagen i úspešnou realizáciou projektu INDIA 2.0 Thomas Schäfer položil základy pre sľubnú budúcnosť automobilky ŠKODA. Za to mu v mene celej dozornej rady ďakujem.“ Murat Aksel ďalej zdôraznil: „Zároveň mám radosť, že sa nám pre spoločnosť ŠKODA AUTO podarilo získať jedného z našich najrenomovanejších manažérov. Klaus Zellmer má za sebou vyše 20 rokov skúseností z automobilového priemyslu. Počas tejto doby sa vypracoval nielen na absolútneho automobilového experta, ale okrem toho dokázal, že má veľký strategický a podnikateľský rozhľad. Som presvedčený o tom, že spolu s ostatnými členmi predstavenstva vynaloží potrebné úsilie na to, aby ďalej pokračoval v úspešnom rozvoji spoločnosti ŠKODA AUTO a.s.“

Absolvent štúdia podnikovej ekonomiky Klaus Zellmer začal svoju profesnú dráhu v roku 1997 ako asistent člena predstavenstva v spoločnosti Porsche AG, v roku 1999 prestúpil do útvaru Rozvoj predajnej siete v spoločnosti Porsche France, aby následne prevzal vedenie regiónu Severnej Ameriky. V roku 2000 v pozícii vedúceho projektu niesol zodpovednosť za budovanie oblastí predaja a marketingu v rámci zakladania novej pobočky spoločnosti Porsche v Lipsku. Po pôsobení na čele zákazníckeho centra v závode automobilky Porsche sa Zellmer stal vedúcim marketingu v spoločnosti Porsche Deutschland – v roku 2010 už stál na jej čele. V roku 2015 bol Zellmer vymenovaný za prezidenta a generálneho riaditeľa spoločnosti Porsche Cars North America v americkej Atlante. Od 15. septembra 2020 je Klaus Zellmer členom predstavenstva značky Volkswagen osobné vozidlá za oblasť predaja, marketingu a after sales a v tejto dobe rozhodujúcou mierou prispieval k dôslednej organizačnej, digitálnej a udržateľnej orientácii značky Volkswagen na potreby zákazníkov.