Hetrik pre značku ŠKODA: ENYAQ COUPÉ RS iV získal ocenenie „Najobľúbenejšie auto roka 2023 vo Švajčiarsku“

Hetrik pre značku ŠKODA: ENYAQ COUPÉ RS iV získal ocenenie „Najobľúbenejšie auto roka 2023 vo Švajčiarsku“
Novinky
Tlačová správa
Publikované

Model ŠKODA ENYAQ COUPÉ RS iV bol korunovaný titulom „Najobľúbenejšie auto roka 2023 vo Švajčiarsku“ a značka ŠKODA tak v prestížnej čitateľskej ankete niekoľkých významných švajčiarskych médií a internetových portálov získala už tretie víťazstvo v rade. Celkovo 6,8 percenta z viac ako 28 000 zúčastnených čitateľov a online užívateľov hlasovalo pre mladoboleslavské elektrické SUV kupé. Vlajkovej lodi súčasnej modelovej palety značky ŠKODA tak zaslúžene patrí prvé miesto spomedzi 50 automobilových noviniek, z ktorých mali čitatelia na výber.

  • Tretie víťazstvo značky ŠKODA v rade v renomovanej čitateľskej ankete niekoľkých švajčiarskych časopisov a internetových portálov

  • Model ENYAQ COUPÉ RS iV zvíťazil medzi 50 automobilovými novinkami

  • V dvanástom ročníku ankety „Najobľúbenejšie autá vo Švajčiarsku“ hlasovalo viac ako 28 000 čitateľov a online užívateľov

Časopisy „Schweizer Illustrierte“, „Blick“, „L’Illustré“, „La Domenica“, „SonntagsBlick“ a internetový portál „AutoScout24“ už dvanástykrát vyberali „Švajčiarske auto roka“. V kategórii „Voľba verejnosti“ sa ankety o titul „Najobľúbenejšie auto vo Švajčiarsku“ zúčastnilo viac ako 28 000 čitateľov a online užívateľov. V konkurencii 50 automobilových noviniek, ktoré boli na švajčiarsky trh uvedené v roku 2022, alebo modelov s možnosťou objednania najneskôr do marca 2023, zvíťazila so ziskom 6,8% hlasov ŠKODA ENYAQ COUPÉ RS iV. Značka ŠKODA získala vďaka tohtoročnému titulu pre elektrické SUV kupé toto ocenenie už tretíkrát v rade. V roku 2021 zvíťazila OCTAVIA ako vôbec prvý model značky ŠKODA. V roku 2022 tento titul pre značku ŠKODA úspešne obhájil ENYAQ iV.

Športovo ladené kupé je vrcholom modelového radu ENYAQ iV

ENYAQ COUPÉ RS iV je prvým čisto elektrickým automobilom športového radu RS značky ŠKODA a úspešné SUV ENYAQ iV tak dopĺňa o ďalší variant. Napriek strešnej línii, ktorá od stĺpika B klesá mierne dozadu, ponúka ENYAQ COUPÉ RS iV nielen batožinový priestor s objemom 570 l, ale aj veľkorysý priestor pre cestujúcich na zadných sedadlách. Vynikajúca hodnota súčiniteľa odporu vzduchu cx 0,248 umožňuje dojazd viac ako 500 km v režime WLTP.

Ďalšie ocenenie po titule „Golden Steering Wheel 2022“

ENYAQ COUPÉ RS iV má zo všetkých vozidiel značky ŠKODA aktuálne najvýkonnejší pohon. Dva elektromotory poskytujú systémový výkon 220 kW a pohon všetkých kolies. Maximálna rýchlosť 180 km/h je o 20 km/h vyššia ako u ostatných výkonových verzií modelu ENYAQ COUPÉ iV. Elegantný dizajn, vysoká úroveň komfortu, nadpriemerný priestor a dlhý dojazd robia z vozidla ŠKODA ENYAQ COUPÉ RS iV ideálneho spoločníka na každý deň. Pre SUV kupé je zvolenie za najobľúbenejšie vozidlo Švajčiarska ďalší veľký úspech. Už na začiatku novembra získal vrcholný model značky ŠKODA prestížne ocenenie „Golden Steering Wheel 2022“ od nemeckého odborného časopisu „Auto Bild“ a periodika „Bild am Sonntag“.