Hennessey VelociRaptor so šialeným výkonom a pohonom 6x6 je všetko, čo potrebuješ

Hennessey Velociraptor 6x6
Novinky
Publikoval Denis

Prvý november nebude iba dňom, kedy oslávime známy sviatok, Hennessey totiž odhalí svoje nové superauto Venom F5, ktoré je evolúciou originálneho Venomu. Toto auto môže byť rýchlejšie ako Bugatti Chiron, ktorý prekonal rýchlostný rekord a je oficiálne najrýchlejším autom na svete.

Rýchlosť Venomu F5 ostáva teda zatiaľ záhadou, no Hennessey okrem neho predstaví aj šialený VelociRaptor s pohonom 6x6, ktorý je pre každého fanúšika off-roadu hotovou lahôdkou.

VelociRaptor začína na cene zhruba 255 000 eur, pričom z veľkej časti ide o pôvodný F-150 Raptor. Motor dodáva výkon 450 konských síl a točivý moment dosahuje 690 Nm. Taká je základná verzia tohto beštiálneho teréňáku, no pokiaľ chceš ísť ďalej, na výber máš brembo brzdy, full-LED vybavenie, väčšie pneumatiky a takzvaný "power package".

Spomínaný power package obnáša šesťvalec (V6) o objeme 3.5 litra a o výkone 600 konských síl s väčšími turbodúchadlami a intercoolermi a taktiež novým výfukom. A aby toho nebolo málo, záujemcovia o toto vylepšenie si môžu objednať taktiež obrnený interiér - zrejme pre prípad, že by sa v takomto aute necítili bezpečne.