Best cars: Škoda Fabia a Octavia zvíťazili v ankete čitateľov časopisu auto motor und sport

Škoda Octavia
Novinky
Tlačová správa
Publikované

Opakovaný úspech: Škoda Fabia i Octavia získali tento rok titul najlepšieho importovaného automobilu vo svojich triedach v renomovanej čitateľskej súťaži Best Cars, ktorú organizuje nemecký automobilový časopis auto motor und sport.

  • Škoda Octavia získala jedenásty raz za sebou titul v kategórii importovaných automobilov v triede kompaktných vozidiel

  • Škoda Fabia zopakovala minuloročné víťazstvo ako najlepší dovážaný automobil v segmente malých automobilov

Octavia predĺžila svoju pôsobivú víťaznú sériu a titul najlepšieho zahraničného kompaktného automobilu získala už jedenásty raz za sebou. Fabia zvíťazila medzi dovážanými malými automobilmi už tretíkrát, po víťazstvách v rokoch 2008 a 2023. V 48. ročníku súťaže hlasovalo 92 798 čitateľov, pričom v 13 kategóriách súťažilo rekordných 455 modelov.

Škoda Octavia predĺžila víťaznú sériu - porazila 28 súperov

V tohtoročnej čitateľskej ankete časopisu auto motor und sport získala Škoda Octavia 15,5 % všetkých hlasov v kategórii kompaktných automobilov importovaných na nemecký trh. Obľúbený model zvíťazil v konkurencii 28 súperov a získal svoj jedenásty titul v rade.

V celej histórii súťaže získala Octavia dvanásť ocenení. Komplexne modernizovaná verzia bestselleru značky Škoda oslávila svoju svetovú premiéru včera o 10:00 hod. vo virtuálnom štúdiu, na Škoda Storyboard a na oficiálnom kanáli Škoda na YouTube.

Škoda Fabia získala tretí titul

Škoda Fabia

Škoda Fabia štvrtej generácie takisto úspešne obhájila svoj minuloročný titul najlepšieho malého automobilu dovážaného na nemecký trh, keď získala 16 % hlasov a zabezpečila si prvé miesto pred 19 konkurentmi. Po rokoch 2008 a 2023 je to už tretie ocenenie modelu Fabia v prestížnej súťaži Best Cars.