Audi A8 bude vybavené zaujímavou funkciou pri náraze

Screen-Shot-2017-06-25-at-11.03.28-650x317.png
Novinky
Publikoval Denis

Do premiéry nového Audi A8 ostáva už len niekoľko týždňov, konkrétne bude mať premiéru 11. júla v Barcelone, no ako každá automobilka, aj Audi svoj nový počin prezentuje už teraz a snaží sa navnadiť potenciálnych záujemcov. Najnovšie sa tak do éteru dostala informácia, že Audi A8 pri náraze zdvihne podvozok, čo môže prispieť k nižšiemu poškodeniu vozidla a väčšej bezpečnosti.

Horúcou novinkou je okrem iného aj lepší komfort vďaka adaptívnemu podvozku, pričom aktívne pruženie bude využívať 48V elektrický systém. Každé koleso tak bude mať svoj vlastný elektromotor, ktorý sa postará o pruženie. Okrem toho bude nové Audi A8 vybavené aj ďalšími elektronickými vychytávkami, ako napríklad detekcia cesty podľa prednej kamery, ktorá nastaví tuhosť jednotlivých kolies.

Čerečničku na torte tvorí funkcia, ktorá sa aktivuje pri náraze - systém dokáže pri náraze zdvihnúť autíčko o 80 mm, čím nejaký objekt alebo iné auto narazí do nižších a zároveň spevnených častí. Audi tvrdí, že táto funkcia sa dokáže spustiť už do niekoľkých stotín jednej sekundy, pričom posádka zažije oveľa menšie zaťaženie a silu nárazu ako pri bežnej výške.