AUTORIDE

15 najkrajších áut všetkých čias. Aké autá medzi nimi nájdeme?

BMW M3
Zaujímavosti
Publikoval Denis  

Priťahujú pohľady všetkých naokolo. Nemôžeš od nich odlepiť svoj zrak. Vzbudzujú vzrušenie. Nehovorím o ženách, aj keď na ne to dokonale sedí. Ide o autá. S ladnými krivkami. Samotný jeden pohľad nestačí. Väčšinou to býva láska na prvý pohľad. Rozhodnutie o tom, či sa nám auto páči je subjektívne. Ty môžeš byť z jedného auta namäkko a tvoj kamarát povie, že je otrasné. My sme vybrali 15 podľa nášho vkusu. Veríme, že sa trafíme do toho tvojho. Priprav si svoje hodnotenia. Frí, tu, van, gou.

Pod výberom 15 áut ťa ešte čaká bonus v podobe 3 áut, ktoré by sme zaradili k tým najikonickejším a zároveň najkrajším autám všetkých čias.

Obsah

1. Rolls Royce Wraith

Dvojka zo stajne RR pôsobí priam majestátne. Zvonku moderné auto, určené skôr pre voľný čas. Zvnútra môžeš vidieť jasný britský podpis. Automobilka aj po rokoch necháva vo svojich luxusných autách starý klasický vzhľad, ktorý kombinuje s modernými prvkami. A darí sa. Vyzerá to úžasne.

2. Bentley Continental

Tiež nevieš odtrhnúť zrak, keď ho vidíš. Predná časť auta s výraznými svetlami je skutočným dizajnérskym kúskom. Z tohto auta vyžaruje luxus a noblesa.

3. Lamborghini Aventador

Táto beštia na prvý pohľad vyzerá ako by mala výšku pol metra. Ostré tvary, dvere vyklápajúce sa do hora a sileuta, ktorá je synonymom aerodynamiky. Je to býk, ktorého ukuli majstri z talianskej Bolognese. Do tohto auta sa musíte zamilovať.

4. Aston Martin Vantage

Tento superšport sa narodil v roku 2018 v britskom Gaydone. Jeho predchodcami boli DB11 a DB10. Každého fanúšika agenta s poradovým číslom 7 určite zaujmú čisté tvary a nádherná kombinácia s kolesami.

5. Bmw radu 3

Prvé auto vyšlo v roku 1975, keď väčšina z nás ešte nebola na svete. Aj keď ide iba o automobil nižšej strednej triedy, sníva o ňom každý puberťák. Veď prečo nie, je nádherné. Vyrástlo nám do krásy a stále rastie.

6. Lexus IS F

Jeden z modernejších zástupcov japonských vozidiel vo výbere. Drsný výraz zrejme nadobudol po lekciách karate. Nie je to však iba pretvárka. Pod kapotou je rovnako drsný.

7. VW Beetle

Možno si z dielne ľudových automobilov očakávali reprezentatívnejšieho kolegu. Chrobák je však stálicou. Nechodí ich po ceste veľa, ale keď nejaký prejde… priznajte si to. Obzriete sa.

8. Bugatti Veyron

Wikipédia tvrdí, že je tretím najvýkonnejším sériovo vyrábaným autom planéty. Páči sa ti? Niet divu. Šéfdizajnér je Slovák Jozef Kabaň. Vyrobilo sa ho iba 480 kusov. Chalani z Top Gearu testovali, či skutočne vytiahne 407 km/h. Podarilo sa.

9. Ford Mustang

Toto auto musíš mať rád aj v prípade, ak nie si fanúšikom amerických áut. Vyzerá tak … športovo. Tak … silne. Tak … krásne. Vôbec sa nečudujem, že si ho tvorcovia vybrali ako novodobého nástupcu Knight Ridera.

10. Porsche 911 Carrera

Zrejme by si ma vyťahal za uši, ak by som sem nedal 911. Ak by sa malo vyučovať z krásy automobilov, mohla by Carrera prednášať. Narodilo sa v roku 1964. Ešte pred tým, ako si Rusi k nám odbehli na kávičku.

11. Mercedes SLS

Toto auto bolo SAFETY CAR ešte v dobách, keď Mišo Šumacher nikoho pred seba nepustil. Neviem ako ty, ja som sa vždy tešil, keď vyšlo na trať a mohol som si ho obzrieť. Na prvý pohľad zaujme typický look mercedesu v luxusnom prevedení. Efektné otváranie dverí dohora na kráse rozhodne neuberie.

12. Maserati GT

POZOR! Niekto Poseidonovi ukradol trojzubec! A dal ho na hruď tomu talianskemu skvostu. Nebudeme hľadať zlodeja. Radšej sa pozrieme akú krásu vytvoril.

13. Audi R8

Zástupca Audi je jeho čarokrásny superšport. Vyzerá ako keby si zobral šmirgel a pustili sa do A8. Výsledok: kratšie, živšie, očarujúcejšie auto. Btw, tá 5,2L pod kapotou, dokáže narobiť riadny rev. Sused to viac ako rok parkoval vedľa mňa. Dával som si sakra pozor, až mu to neošgriem.

14. Chevrolet Camaro

Čo prvé ťa napadne? Transformers. Product placement funguje a milióny si ho obľúbili na základe tohto filmu. Nikto im nezazlieva, že vybrali toto auto. Vyzerá úžasne. Zanechalo to na mne trvalé následky. Už nikdy nepôjdem okolo Camara bez toho, aby som sa bál, či sa nepremení na robota.

15. Dodge Challenger

Ďalší z dnešných krásavcov prichádza spoza mora. Už pri prvom pohľade vidíš ten americký podpis. Cítiť z neho stovky burácajúcich koní pod kapotou, ktoré čakajú na vypustenie.

BONUS - Trojica áut, ktorá nepatrí iba k najkrajším, ale k tým najikonickejším autám všetkých čias

Zrejme si niektoré z týchto áut hľadal v dnešnom výbere a už si si myslel, že sme na ne zabudli, no tieto autá sa iba za najkrajšie považovať nedajú, sú to totiž legendy, ktoré musí poznať každý správny autíčkar.

Mitusbishi Lancer Evo

Kto by už len nepoznal Mitsubishi Lancer Evo. O tomto aute sa zdá snáď každému autíčkarovi a svojím nezameniteľným vzhľadom si získalo srdcia mnohých. Aj to naše. Vypočuj si ho so systémom antilag!

Nissan Skyline GTR R34

Nissan Skyline GTR R34 alebo Nissan 350Z? Tak znela otázka pri písaní tohto článku, no aj napriek nespochybniteľnej kráse 350Z sme sa priklonili k Skyline.

Toyota Supra MkIV

Toyota Supra MkIV nesmie chýbať v žiadnom zozname krásnych áut. Písať by sme o nej vedeli donekonečna, pozerať sa na ňu ešte dlhšie, no pokiaľ ťa toto auto fascinuje ako nás, môžeš si o tejto krásnej japonke prečítať viac v článku - Toyota Supra Mk4: Najznámejšia japonka 90-tych rokov

To je na dnes všetko, samozrejme nezabudli sme na autá ako sú Subaru WRX STi, Mazda RX8 či mnohé ďalšie, no aj keby tento zoznam obsahuje 50 krásnych áut, určite by sa našiel niekto, kto by nesúhlasil a tvrdil, že sme na nejaké auto zabudli. Nezabudli. Pokojne nám však napíš do komentára, ktoré auto považuješ ty za to najkrajšie.