Zahrievacie kolo na okruhu Nürburgring: Prvé oficiálne predstavenie modelov BMW X3 M a BMW X4 M.

BMW X3
Novinky
Tlačová správa
Publikoval Denis

Spoločnosť BMW M GmbH rozširuje ponuku vysoko výkonných vozidiel s pohonom všetkých kolies. Zamaskované prototypy sa predstavia počas podujatia v rámci sprievodného programu pretekov DTM.

Spoločnosť BMW M GmbH rozširuje ponuku vysoko výkonných vozidiel v segmentoch Sports Activity Vehicle (SAV) and Sports Activity Coupé (SAC). Vysoko výkonný charakter, taký typický pre automobily značky BMW, dostanú aj ďalšie dva modely z BMW X. Ich sériový vývoj sa už začal. Prototypy modelov BMW X3 M a BMW X4 M absolvujú počas víkendu v rámci pretekov DTM testovacie jazdy na okruhu Nürburgring. Zamaskované predsériové vozidlá sa tak prvý raz predstavia verejnosti na mieste, kde prebieha finálne vylaďovanie jazdných vlastností vozidiel BMW X3 M a BMW X4 M. Okruh Nürburgring je tradičným miestom pre náročné testovanie a finálne ladenie vozidiel s označením M. Na okruhu sa robia záverečné nastavovania pohonu, odpruženia a aerodynamiky.

>S väčšími nasávacími otvormi vzduchu vpredu, špecifickými prvkami M pre zlepšenie aerodynamiky a s výfukovým systémom so štyrmi koncovkami integrovanými do zadného nárazníka sa vozidlá už začínajú ponášať na tradičných členov rodiny modelov BMW M. A to už aj v počiatočnej fáze vývoja. Technologickým ťahákom modelov BMW X3 M a BMW X4 M je novo vyvinutý vysokootáčkový radový 6-valcový motor s technológiou M TwinPower Turbo.

>Súčasťou vývojového procesu je špecifické nastavenie technológie M xDrive, ktorá sa prvý raz predstavila v novom modeli BMW M5. Táto technológia sa dostane aj do modelov BMW X3 M a BMW X4 M a zaručí konštantný prenos výkonu motora na všetky štyri kolesá, pričom sa zameria na dosiahnutie maximálnej účinnosti. Špecifický vývoj inteligentného pohonu všetkých kolies zameraný na potreby označenia M zaručuje maximum trakcie a prenos výkonu a krútiaceho momentu bez strát. To znamená dosiahnutie extrémne dynamických jazdných vlastností. V spolupráci s aktívnym M zadným diferenciálom sa dostávajú dynamika prejazdu zákrutou, ovládateľnosť a presnosť jazdných vlastností modelov BMW X3 M a BMW X4 M na úroveň, ktorá výrazne prevyšuje akýchkoľvek konkurentov.

>„So špecifickými M jazdnými vlastnosťami sa modely BMW X3 M a BMW X4 M stávajú vzormi vo svojom segmente v oblasti jazdnej dynamiky,” vraví Frank van Meel, prezident spoločnosti BMW M GmbH.