AUTORIDE

Za PZP zaplatíte po novom len toľko, koľko najazdíte.

Jazda autom
Ostatné
Publikoval Denis  

Za povinné zmluvné poistenie zaplatíte po novom len toľko, koľko najazdíte. S touto novinkou prišla poisťovňa Union, ktorá sa takto reaguje na súčasnú korona krízu.

Viac príležitostných vodičov

Obsah

Jedným z mnohých dôsledkov pandémie korona vírusu je zvýšenie počtu príležitostných vodičov. Poisťovňa Union eviduje vo svojich interných databázach približne 300 000 príležitostných vodičov, ktorí najazdia menej ako 5 000 km ročne.

Toto číslo sa v roku 2020 rozrástlo o vodičov, ktorí sa príležitostnými stali v dôsledku pandémie. Všetci zamestnanci, ktorým to povaha práce umožnila, zostali pracovať na home office. Výrazne sa tým obmedzilo presúvanie súkromnými, ale aj služobnými autami, ktoré by za normálnych okolností najazdili stovky kilometrov mesačne.To, či sa všetci pracovníci vrátia do kancelárií do konca roka 2020 ešte stále nie je isté, a tak sa môže stať, že autá ostanú nevyužité ešte dlhý čas.

Poisťovňa Union sa preto rozhodla krátiť sumu za PZP na základe počtu najazdených kilometrov. Vodiči, ktorí jazdia menej si môžu uzatvoriť výhodné pzp online, ktoré zohľadňuje počet najazdených kilometrov a získať zľavu až 30%.

Príklad:

Auto Škoda Fabia najazdí ročne v priemere 15 000 km. Počas korona krízy počet najazdených kilometrov značne klesol a nepresiahne 5 000 km.

So zvýhodneným PZP od Union tak majiteľ ušetrí 30% z pôvodnej ceny poistenia, čo je v tomto prípade takmer 37 EUR.Z pôvodných 123 EUR by tak suma za povinné zmluvné poistenie klesla na 86,10 EUR.

Výhodné PZP za pár klikov

Na stránkach Union poisťovne si pzp online uzatvoríte doslova za pár klikov a vďaka interaktívnej kalkulačke ihneď uvidíte, koľko zaplatíte.

Pre započítanie zľavy zadajte odhadovaný počet kilometrov, ktorý za rok najazdíte. Pre načítanie potrebných technických parametrov stačí už len zadať ŠPZ vozidla a je to.

K základnému povinnému zmluvnému poisteniu si môžete pripoistiť:

  • asistenčné služby,

  • úraz vodiča, ktorý v čase havárie šoféroval vozidlo,

  • batožinu - krytie pri znehodnotení alebo krádeži vecí, ktoré sa nachádzali v aute.

Po uzavretí poistenia Vám prídu všetky potrebné dokumenty na Váš e-mail, vrátane dočasnej zelenej karty. Poistenie vstúpi do platnosti zaplatením poistnej sumy, ktorú môžete uhradiť prevodom z účtu.

Po úhrade poistnej sumy Vám prídu všetky dokumenty aj poštou.