AUTORIDE

Z modelu Hyundai KONA Electric sa celosvetovo predalo už vyše 100-tisíc kusov

KONA Electric
Novinky
Tlačová správa
Publikoval Denis  

KONA Electric, celosvetovo úspešný, plne kompaktný elektrický automobil od Hyundai Motor, prekonal hranicu 100 000 predaných kusov. Kumulatívny celosvetový predaj modelu KONA Electric k 30. júnu 2020 dosiahol 103 719 kusov. Vozidlo bolo na trh uvedené v marci 2018. Viac ako tri štvrtiny z celkového počtu sa predalo mimo svojho domáceho trhu, ktorým je Kórea.

KONA Electric získala od svojho uvedenia na trh mnoho významných ocenení za špičkový dojazd, schopnosť rýchleho nabíjania, bezpečnostné funkcie a komfort. V apríli 2020 Kona Electric získala v premiérovej TopGear Electric Awards ocenenie ako najlepšie malé rodinné auto (Best Small Family Car) na základe dosiahnutého výkonu počas 24-hodinového európskeho tripu s dĺžkou 1 600 km. V tom istom roku U.S. News & World Report označil model KONA EV za najlepšie elektrické vozidlo. V roku 2019 WardsAuto zaradil KONA Electric do svojho top 10 zoznamu. V roku 2018 ju Auto Express vymenoval za Dostupné elektrické auto roka. KONA EV bola ocenená aj španielskym denníkom ABC v kategórii Najlepší automobil roka. KONA EV tiež získala titul severoamerické úžitkové vozidlo roka 2019.

Nadviazaním na úspech modelu KONA Electric sa spoločnosť Hyundai Motor zameriava na to, aby sa mobilita s nulovými emisiami stala skutočnosťou a bola významnou súčasťou jej dlhodobej stratégie. Cieľom spoločnosti Hyundai do roku 2025 je, aby predávala 560 000 batériových elektrických vozidiel ročne.

Viac informácií o KONA Electric nájdete na https://www.hyundai.sk/modely/kona-electric.