Vysoká životnosť, nízka spotreba a čisté svetlo: TOP LED auto žiarovky

LED
Novinky
Publikoval Martin

V zime, počas búrky alebo ak sa musíte prechádzať po tmavých uliciach, nie je nič upokojujúcejšie ako intenzívny a hlboký lúč svetla, ktorý osvetľuje cestu. To je dôvod, prečo mnohí motoristi uprednostňujú LED svetlá alebo na svojom aute vymieňajú štandardné halogénové žiarovky za výkonnejšie.

Ak ste sa v tejto skupine ľudí našli aj vy, máme pre vás moderné osvetlenie auta s vysokou životnosťou, nízkou spotrebou a čistým lúčom, ktoré je pre vaše pohodlie a bezpečie na ceste rovnako dôležité ako pohodlné a kvalitné rukavice na motorku.

Obsah

Prečo sú pre vaše auto LED svetelné systémy lepšie?

LED svetlomety (Light Emitting Diod) sú kompaktné skupiny vysokosvietivých LED diód. Tiež nazývané svetelné diódy, ktorých hlavnou charakteristikou je, že vyžarujú spontánne svetlo, keď cez ne prechádza elektrický prúd bez toho, aby sa takáto, často celodenná spotreba podpísala na zvýšených nákladoch.

Vo vnútri sú tvorené čipom a vo vonkajšej oblasti dvoma vláknami: zápornou časťou (pripojenou k nízkonapäťovému zdroju energie) a kladnou časťou. Podľa výkonu, ktorým tieto svetlá disponujú, sa delia na rôzne skupiny, medzi ktorými si môžete vybrať od klasických stretávacích svetiel až po vysoko úsporné LED parkovačky.

Výhody, ktoré vás presvedčia

V porovnaní s tradičnými halogénovými optickými skupinami majú LED svetlomety výhodu väčšieho rozsahu viditeľnosti vďaka farebnému tónu, ktorý je mierne odlišný od denného svietenia.

Okrem toho absorbujú asi päťkrát menej energie ako iné technológie osvetlenia.

Medzi ďalšie výhody LED svetlometov patria:

  • dlhá životnosť. Ak sú v aute nainštalované kvalitné LED H7 alebo iné modely LED žiaroviek so všetkými potrebnými opatreniami, môžu v aute vydržať dlhšie ako akékoľvek iné osvetlenie. V mnohých prípadoch „prežijú“ samotné vozidlo.

  • znížená spotreba. LED-ky nepriamo šetria aj palivo do auta, keďže sú napájané nízkym napätím;

  • vyžarujú „čisté svetlo“ bez ultrafialových a infračervených lúčov;

  • sú necitlivé na vlhkosť a vykazujú väčšiu odolnosť voči vibráciám;

  • kompaktnosť uľahčuje ich inštaláciu vo väčšom počte, čo vytvára viac svetelných zdrojov.

Mnohé optické skupiny vybavené LED diódami si nevyžadujú ani špeciálnu údržbu. Výrobcovia deklarujú takmer „nekonečnú“ výdrž z jednoduchého faktu, že sa časom nevypália a nestrácajú farbu.

Tak sa o tom ich inštaláciou na svojom vozidle presvedčte.

Tags: LED