AUTORIDE

Ako na výmenu kolesa? Pozri si naozaj jednoduchý video návod ako na to

Vymena kolesa
Návody
Publikoval Denis   — Aktualizované 

Niekomu môže prísť výmena kolesa naozaj jednoduchou záležitosťou, no pri použití zdviháku sa na druhú stranu niektorí zapotia. Predovšetkým treba vedieť, kam presne zdvihák umiestniť, aby si si nepoškodil prahy. Áno, pokiaľ si mechanik alebo vymieňaš kolesá každý týždeň kvôli defektom, je to naozaj hračka, no nájdú sa mnohí, ktorým použitie zdviháku a jeho presné umiestnenie pod vozidlo nie je známe, hoci ego im nedovolí priznať si to.

Skúšal si už niekedy zodvihnúť svoje vlastné auto a vymeniť koleso? Ak nie, odporúčame ti pozrieť si veľmi jednoduchý návod, v ktorom sa dozvieš presný postup výmeny kolesa. Nikdy nevieš, kedy sa ti zíde vedieť, ako presne zdvihnúť svoje autíčko a vymeniť poškodené koleso.

Najväčším problémom nie je povoliť skrutky, teda točiť kľúčom, ale práve umiestnenie zdviháku pod vozidlo. Ak ho umiestníš zle, spôsobíš si veľmi nepríjemnú deformáciu prahu alebo dokonca dieru. Na starších vozidlách je to pomerne jednoduché, keďže stačilo nájsť dieru (pod prahom), strčiť dnu nástavec zdviháka a vozidlo zodvihnúť.

Pri modernejších autách treba hľadať presne definované miesto (kde je prah spevnený), a to tak, že vyhľadáš označenie / symbol, ktorý býva znázornený z vonkajšej strany. Práve pod symbol (najčastejšie šípky) treba umiestniť zdvihák a autíčko zdvihnúť. No a zvyšná časť je už len o otáčaní kľúča a nahodení rezervného kolesa.

Pozri si presný a veľmi jednoduchý postup na našom videu: