AUTORIDE

Vychytávky elektromobilov, ktoré zvýšia komfort nielen počas jazdy, ale aj mimo nej

Elektromobil
Novinky
Publikoval Martin  

Pri používaní nevytvárajú žiadne emisie, ich prevádzka je pomerne lacná, jazdenie mimoriadne jednoduché a na cesty prinášajú menej hluku v porovnaní so spaľovacími motormi. To sú jedny z mnohých výhod, ktoré si užívajú majitelia elektromobilov. Dnes sme sa pozreli na tri najväčšie vychytávky, za ktoré sa nebudú musieť hanbiť ani elektrické modely z budúcnosti.

Prelomová vychytávka – bezdrôtové nabíjanie pre smartfóny

Obsah

Donedávna znela idea bezdrôtového nabíjania na smartfóny zabudovaného priamo vo vozidle ako hudba budúcnosti. Dnes je však káblovému nabíjaniu koniec a dokonca si v tomto prípade nepotrebujete dokupovať ani žiadne extra zariadenia, aby ste mohli pohodlne dodať „šťavu“ svojmu telefónu.

Spoločnosť Hyundai predstavila vo svojom novom modeli BAYON so 48 V Mild s hybridným systémom špeciálnu priehradku v stredovom paneli, do ktorej stačí smartfón s podporou Qi vložiť a nabíjanie sa automaticky spustí.

Tip: V prípade, že potrebujete zvýšiť výdrž batérie na svojom telefóne aj mimo vozidla bez možnosti zapojenia do zásuvky, ľahko zoženiete kryt na iPhone Smart Battery Case, ktorý dokáže predĺžiť výdrž batérie až o niekoľko desiatok hodín. Nabíjacie obaly na mobil dnes prinášajú aj rôzne iné spoločnosti, preto si zo širokej ponuky rozhodne vyberiete.

Príprava jedál pomocou elektromobilu

Zatiaľ čo vám bežné automobily môžu poslúžiť na nabíjanie notebookov alebo smartfónov, do elektromobilov ponúkajúcich obojsmerné nabíjanie môžete bez problémov zapojiť aj iné elektronické zariadenia. To znamená, že nech ste kdekoľvek, vďaka svojmu elektromobilu si dokážete jednodcho navariť.

Ak nie ste fanúšikom obracania klobások na elektrickom grile uprostred parkoviska pred nákupným domom, túto vychytávku zrejme nevyužijete na dennej báze. Hodiť sa vám však môže pri príprave zložitejších pokrmov napríklad pri kempovaní s blízkymi, či pri výletoch na vzdialenejšie miesta.

Auto, ktoré vám rozumie

Technológia rozpoznávania hlasu spúšťa systém na základe vášho hlasového príkazu. Teda auto urobí presne to, čo mu poviete. Celé to funguje maximálne pohodlne bez toho, aby vás táto funkcia akokoľvek rozptyľovala od šoférovania. Cieľom technológie rozpoznávania hlasu a jej podobných je predsa zjednodušenie ovládania vozidla.

Z dôvodu technologických obmedzení však nie je možné rozpoznať všetky hlasové príkazy, ktoré by ste svojmu štvorkolesovému parťákovi radi zadali. Aj napriek tomu prispieva táto funkcia k väčšiemu komfortu počas šoférovania. Vy tak nebudete musieť hľadať všemožné páčky na ovládanie jednotlivých drobných činností, ktoré treba za volantom spraviť.