Vychutnaj si tie najbrutálnejšie šprinty a namakané beštie

Mustang na šprinte
Publikoval Denis

My chlapi máme radi rýchlosť a tiež súťaženie. Dnes sme si pre teba pripravili 3 videá, kde to všetko zažiješ. Zrýchlenie ako na vlastnej koži. Formula proti zvieraťu (skutočnému). Beštia proti lietadlu. Auto vs. elektromobil. David verzus Goliaš. Niekedy môže outsider prekvapiť. Ako to bude dnes? Daj si pivko, pukance a vychutnaj si nasledovné videá.

Formula vs najrýchlejšie zviera prírody

Obsah

Čo sa stane keď sa postaví formula a najrýchlejšie zviera prírody? Obidvaja majú zrýchlenie z 0 na 100 za 3 sekundy.

Štart má rýchlejší mačkovitá šelma a formula za ňou výrazne zaostáva. Po polovici dráhy mačka prestáva naberať rýchlosť a formula ju predbieha a naberá si nádskok.

Video nemá poukazovať iba na porovnanie geparda a formuly.

Hlavná pointa videa je poukázať na to, že formulu poháňa elektrická energia. Vďaka tomu, že nemá takmer žiadne emisie chráni geparda. Kvôli globálnemu otepľovaniu je jeden z desiatich najohrozenejších druhov na planéte.

Bugatti Veyron vs lietadlo Euro Fighter

Ďalšie video je od típkov z Top gearu. V tomto videu chceli porovnať rozdiel medzi najrýchlejším autom a najrýchlejším lietadlom.

Autá zastupuje svojho času najrýchlejší Bugatti Veyron s 1000 koňmi. Lietadlá zastupuje najmodernejšie bojové lietadlo Euro Fighter Typhoon s dvoma motormi a najvyššou rýchlosťou cez 2,500 kilometrov za hodinu.

Keďže sa ide porovnávať cestné a vzdušné vozidlo, bude nutné upraviť spôsob závodu. Auto prejde míľu, otočí sa a vracia sa na začiatok. Lietadlo bude musiet vzlietnuť a vyletieť míľu do vzduchu, kde sa otočí a opäť pristane.

Auto má spočiatku menší nádskok, a hneď po tom, čo vzlietne, sa nádskok ihneď minie a vystrieda ho strata. Po 18 sekundách sa obe auto aj lietadlo otáčajú a začínajú sa vracať naspäť. Auto išlo rýchlosťou 310 kilometrov za hodinu, ale bohužiaľ to na stíhačkou nestačilo.

McLaren 720S vs Tesla Model S P100D

Ako dopadne posledné video?

Súperi: Športiak McLaren 720S so 720 koňmi a proti nemu elektrovozidlo Tesla Model S P100D s dvoma elektrickými motormi, 761 koňmi a zrýchlením len 2,4 sekundy z 0 na 60 km/h.

Tesla mala raketový štart a McLaren mal problém ju dohnať, ale nakoniec vyhral závod. McLaren ušiel 400 m za 10,5 sekundy a Tesla za 10,9 sekúnd.

V druhom teste skúsili štart z konštantnej rýchlosti 80 kilometrov za hodinu. Tesla opäť vyštartovala rýchlejšie. Vďaka tomu vyhrala. Ak by sa išlo len o niekoľko metrov dlhšie, vyhral by McLaren.

Nakoniec je test brzdenia z rýchlosti 112 kilometrov za hodinu. Keďže je Tesla ťažšia o pár ton, McLaren to mal jednoznačné.